mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Toledo Prototyp

Toledo Prototyp

Na salonie samochodowym w Madrycie nie mogło oczywiście zabraknąć Seata. Hiszpańska marka przygotowała na tę okazję studyjny model Toledo Prototipo.

Toledo Prototyp

Zwężający się nieco ku przodowi Prototipo uzyskuje niezły wynik oporu powietrza - 0,32. Przednia szyba przechodzi w panoramiczny szklany dach, który jest przyciemniany idąc ku tyłowi auta. Nowością w Toledo będą chowane w słupkach wycieraczki, nie zmieniony pozostanie ogromny 500-litrowy bagażnik.

W środku nowością będzie system multimedialny z wbudowanymi w zagłówki przednich foteli 7-calowymi ekranami umożliwiającymi niezależne odtwarzanie DVD, odbiór TV, czy też skorzystanie z konsoli gier. Do obsługi wykorzystywane są piloty lub konsola umieszczona z podłokietniku. Także pasażerowie z przednich siedzeń mogą skorzystać z takich możliwości używając do tego celu monitora na desce rozdzielczej, ale tylko przy wyłączonym silniku.

W studyjnym modelu umieszczony został dwulitrowy silnik FSI o mocy 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, który współdziała z ręczną sześciobiegową skrzynią, przenoszącą moc na przednią oś. Oczywiście w momencie rozpoczęcia produkcji oferta silnikowa zostanie poszerzona conajmniej o jednostki dostępne obecnie w modelu Toledo.

  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.