mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Topowa Kia

Topowa Kia

Kolejny model, który będzie miał swoją premierę podczas wrześniowych, frankfurckich targów. Koreański producent prezentuje pierwsze zdjęcia nowego wcielenia sedana Magentis.

Topowa Kia

Sedan zaprojektowany został w ośrodkach badawczo-rozwojowych Kii w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Korei. Podobnie jak poprzedni model, auto bazuje częściowo Hyundaiu Sonacie (obie firmy są połączone kapitałowo).

Nowa Kia Magentis zastąpi debiutującego w 2000 roku poprzednika. Rozstaw osi wynosić będzie 2.720mm. Samochód jest ponadto znacznie dłuższy (4.735mm), szerszy (1.805mm) i wyższy (1.480mm) i, jak przystało na auto należące do segmentu D, ma być bardzo bogato wyposażony. Poza bardziej przestronną kabinę pasażerską i standardem auto oferować będzie wyższy poziom komfortu oraz aktywnego i biernego bezpieczeństwa.

Kiedy Kia Magentis trafi do sprzedaży wiosną 2006 roku, w standardzie klienci znajdą systemy ABS, ESP, czujniki parkowania, aktywne zagłówki, poduszki powietrzne oraz kurtyny boczne. Europejskie jednostki napędowe to 4-cylindrowe benzynowce: V6 o pojemności 2.7-litra i mniejszy o pojemności 2.0-litra. Na liście znajdzie się także 2.0 litrowy diesel, ten sam, który wiosną trafi pod maskę Sonaty.

Jak powiedziała Monika Krzesak z KIA Motors Poland, nowa Kia Magentis trafi na polski rynek na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Dokładne ceny i specyfikacje modelu na poszczególnych rynkach znane będą po wrześniowych targach we Frankfurcie.

W Ameryce Północnej i na pozostałych rynkach nowy Magentis dostępny będzie z dwoma silnikami benzynowymi o pojemności 2.4 i 2.7 litra.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Magentis Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia Magentis

Podobne wiadomości:

Hyundai Sonata: Sonata jak Santana

Hyundai Sonata: Sonata jak Santana

Testy samochodów 2005-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.
FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.
W 2018 roku z tyskiej fabryki wyjechało niemal o 10 tys. więcej aut niż rok wcześniej. FCA Poland podsumowuje 2018 rok.