Touran

Mniejszy niż Sharan, większy niż Golf

Touran

W pierwszym kwartale 2003 roku Volkswagen wprowadzi na rynek kolejny model. Będzie to pojazd z klasy MPV (Multi Purpose Vehicle) o nazwie Touran będącej kombinacją nazw Tour i Sharan.

Auto jest długie na 4.39m, szerokie na 1.79m i wysokie na 1.63m. Wnętrze samochodu może pomieścić od 5 osób przy standardowej konfiguracji foteli, do siedmiu osób w przypadku dostawienia trzeciego rzędu siedzeń.. 5-miejscowy Touran posiada bagażnik o pojemności 600l oraz maksymalnej ładowności ponad 650kg.

Auto dostępne będzie w trzech wersjach wyposażeniowych oraz silnikowych (FSI oraz TDI o mocy od 100 do 136KM), a siła będzie przenoszona za pomocą 6-biegowej skrzyni biegów. Z czasem moją pojawić się kolejne jednostki napędowe do tego modelu.

Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pasażerom Touran będzie seryjnie wyposażony w poduszki powietrzne: kierowcy i pasażera, poduszki powietrzne boczne zarówno dla pierwszego jak i drugiego rzędu siedzeń, aktywne zagłówki, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedmiu miejscach, ESP oraz ABS.

Jak do tej pory nie są jeszcze znane ceny nowego modelu VW.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.