mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Toyota MR2 - nowy model

Toyota MR2 - nowy model

Po kilkuletniej obecności na rynku, małego roadstera zmieni nowy model. Ujrzymy go najprawdopodobniej już podczas salonu w Genewie.

Toyota MR2 - nowy model

Na tejże wystawie będzie również zaprezentowana kolejna edycja słynnego kabrio Mazdy - MX-5 - o którym ostatnio pisaliśmy. Nic dziwnego, że japoński koncern zdecydował się na zmianę modelową. Na rynkach europejskim i amerykańskim robi się coraz ciaśniej w segmencie małych aut z odkrytym dachem.

W tym przedziale cenowym, do obecnych już na rynku kabrioletów jak Alfa GTV Spider, Audi TT, Fiat Barchetta czy Saaba 9-3 Cabrio dochodzi groźna konkurencja. Stanowią ją auta kompaktowe, które dzięki technologii składanego sztywnego dachu perfekcyjnie opanowały technikę transformacji. Peugeot ze swoim 307 CC, Renault z Magane CC, a już niedługo Ford Focus CC i być może Volkswagen, zmuszają obecnych tu od zawsze producentów do obrony swoich pozycji.

Na razie dostępne są jedynie zdjęcia testowe małego Japończyka. Widać jednak na nich, że Toyota zdecydowała się na wzmocnienie i powiększenie rozmiarów swojego kabrioletu. Zachowano dotychczasowy kształt nadwozia i ideę rozstawienia kół "po kątach" co korzystnie wpływa na sterowalność. Jednocześnie, większe niż dotychczas otwory wlotu powietrza do zamontowanej przed tylną osią jednostki, sugerują większą moc.

Czekamy zatem na oficjalną prezentację - salon samochodowy w Genewie, 3-13 marca.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.