mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Toyota Prius w wersji plug-in

Toyota Prius w wersji plug-in

Lider w segmencie aut z napędem hybrydowym wchodzi na nowe terytorium. Na wystawie we Frankfurcie zostanie zaprezentowana koncepcyjna jeszcze Toyota Prius w wersji plug-in.

Toyota Prius w wersji plug-in

Oczywiście Prius Plug-in Hybrid bazuje na trzeciej generacji Priusa, która w tym roku pojawiła się na europejskim rynku. Dzięki jednak technologii plug-in auto będzie mogło na krótkich dystansach funkcjonować niczym pojazd całkowicie elektryczny, zaś podczas dłuższej jazdy jako typowa hybryda. Możliwość jazdy w trybie elektrycznym pozwoli jednak na zmniejszenie łącznego zużycia paliwa w stosunku do hybrydowego Priusa. W przeciwieństwie jednak do aut elektrycznych zasięg Priusa Plug-in będzie dużo większy, co pozwoli uniezależnić się od słabo jeszcze rozwiniętej infrastruktury ładowania baterii.

Litowo-jonowe baterie tej wersji Priusa mogą być ładowane z zewnętrznych źródeł energii (także z domowego gniazdka), przy czym naładowanie "do pełna" baterii zajmować będzie, w zależności od użytej mocy, od 100 do 180 minut. Tylko w trybie elektrycznym Prius będzie w stanie przejechać ok. 20 kilometrów, a średnia emisja CO2 wynosić będzie 60 g/km.

Silnik benzynowy wykorzystany w tej wersji Priusa ma pojemność 1,8 litra, moc 99 KM oraz maksymalny moment obrotowy 142 Nm. Z kolei silnik elektryczny dysponuje nieco mniejszą mocą 82 KM, ale za to większym momentem obrotowym 207 Nm.

Choć we Frankfurcie zaprezentowana zostanie wersja koncepcyjna, to już wkrótce na drogi wyjadą pierwsze Priusy Pluig-in. Toyota planuje bowiem na różnych rynkach wprowadzić do użytku testowo ok. 500 takich pojazdów, z czego 200 w Japonii, 150 w Stanach Zjednoczonych i 150 w Europie (przede wszystkim we Francji, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech). Zebrane informacje o nowej technologii zdecydują, kiedy Prius w wersji plug in pojawi się w seryjnej produkcji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 120 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Prius Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Prius plug in

Podobne wiadomości:

Toyota opracowała humanoidalnego robota

Toyota opracowała humanoidalnego robota

Aktualności 2018-12-06

Nowa Toyota Corolla – znamy ceny

Nowa Toyota Corolla – znamy ceny

Aktualności 2018-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.