1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Toyota: Sportowy bliźniak bez dachu

Toyota: Sportowy bliźniak bez dachu

Oddział Toyoty zajmujący się sportem motorowym przedstawił pod koniec zeszłgo tygodnia specjalnie przygotowaną wersję modelu Scion FR-S, który jest amerykańską wersją Toyoty GT 86. Toyota Racing ma zaszczyt przedstawić samochód Scion FR-S Speedster.

Toyota: Sportowy bliźniak bez dachu
Specjalna wersja FR-S została zbudowana w celu uczczenia 38 Grand Prix Toyotu w Long Beach. Samochód zaprojektował i zbudował Joe Iacono z Iacono Design wraz z Jeremym Lookoskym z firmy Cartel Coustoms. Samochód  podczas imprezy poprowadził stawkę w wyścigu jako safty car.

Zewnętrzne modyfikacje objęły zmieniony bodykit oraz całkowite usunięcie dachu. Tylna klapa została wyposażona w karbonowy spojler APR Performence Custom 61. W środku twórcy skorzystali z materiałów takich jak włókno węglowe, metal oraz skóra. Kolorystyka wnętrza to te same połączenie koloru białego i czerwonego, które znajdują się na nadwoziu.

Pod maską znajduje się ten sam silnik boxer o pojemności 2.0 L i generujący moc 200 KM oraz maksymalny moment obrotowy ponad 200 NM. Twórcy dodatkowo wyposażyli Speedstera w sprzęgło ACT oraz układ wydechowy GReddy SP Elite. Silnik współpracuje ze skrzynią 6-biegową.

Zarówno Scion FR-S jak i Toyota GT 86 to samochody opracowane wspólnie z Subaru. Auto powstało w hołdzie legendarnej Toyoty AE 86. Samochód ten znany był również pod pseudonimem "Hachi-Roku" co w języku japońskim oznacza liczby 8-6. Samochód Scion FR-S Speedster wyróżnia się numerem 86 znajdującym się na bocznej części auta.

Podobne wiadomości:

Toyota Corolla 2022 – nowe multimedia i kolory nadwozia

Toyota Corolla 2022 – nowe multimedia i...

Aktualności 2021-12-07

Toyota GT86 - znamy ceny

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!