mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Toyota UUV

Toyota UUV

Nowa koncepcja pojazdu

Toyota UUV

Toyota UUV (Urban Utility Vehicle) to nowa kategoria pojazdów sportowo rekreacyjnych, podobnie jak RAV4 wykorzystująca niszowy, miejski odłam segmentu SUV.

UUV proponuje połączenie właściwości pojazdu z napędem 4x4 z cechami auta typowo miejskiego: wyrafinowanym wzornictwem, czystą formą i elastycznym zachowaniem silnika drodze. Sylwetka pojazdu zawiera motywy kulturowe dziedzictwa japońskiego i europejskiego.

Toyota UUV zaprojektowana została przez europejskie centrum designingu Toyota ED2. auto skierowane jest do nowego klienta, na stałe mieszkającego w mieście, lecz lubiącego spędzać czas także poza nim.

Przyszłym użytkownikom UUV prowadzącym aktywny tryb życia Toyota oferuje pojazd nieco inny, mocny, nowatorski i luksusowy.

Toyota UUV łączy w sobie cechy tradycyjnego SUV-a oraz unikatowe wzornictwo, bardzo dobre osiągi oraz komfort jazdy.

Homogeniczna koncepcja UUV składa wersję hatchback, sedan i wagon w jedną, harmonijną sylwetkę. Samochód wyposażony został w napęd 4x4. Wymiary zewnętrzne pojazdu to: długość 4430mm, szerokość 1820mm, wysokość 1650mm. Szeroki rozstaw osi jest zapewnia przestronne wnętrze.

Opadający dach, mocno zarysowane linie i zdecydowane powierzchnie geometryczne tworzą sylwetkę aerodynamicznego auta miejskiego.

Kluczowym elementem wyposażenia Toyoty UUV jest szeroko-ekranowy wyświetlacz wmontowany w deskę rozdzielczą, pełniący funkcje rozrywkowe i nawigacyjne. Może on być obsługiwany zarówno przez kierowcę jak i pasażera. Ekran zbudowano ze specjalnej żywicy zwanej fotopolimerem, która załamuje światło podobnie do pryzmatu. Częścią składową systemu jest urządzenie projekcyjne rzucające obraz holograficzny na ekran monitora.

Przewaga systemu Glass Vision nad tradycyjnym wyświetlaczem LCD jest bezsporna. Obraz jest lepszej jakości i bardziej realistyczny.

Toyota UUV wyposażona jest w opony dojazdowe, co zwiększa przestrzeń bagażową i zmniejsza ciężar całkowity pojazdu.

Toyota UUV oferować będzie swoim użytkownikom kombinację cech pojazdu wielofunkcyjnego, przestronnego, sportowego i komfortowego zarazem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.