mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Trik Opla

Trik Opla

Jest naprawdę wszechstronny i ma wiele miejsca w środku: to TRIXX – nowatorska koncepcja małego samochodu, którą Opel zaprezentuje podczas 74. Salonu Samochodowego w Genewie (od 4 do 14 marca).

Trik Opla

Ten ultra-kompaktowy samochód miejski może przewozić nawet trzy osoby dorosłe i jedno dziecko lub – jako pojazd jednomiejscowy – różnej wielkości ładunki. Łatwy dostęp do wnętrza i załadunek bagaży umożliwiają napędzane elektrycznie „pantografowe” drzwi, podwójne po stronie pasażera i pojedyncze po stronie kierowcy. TRIXX posiada także szereg innych pomysłowych rozwiązań, m.in. nadmuchiwane tylne siedzenie, składany fotel pasażera oraz otwierany przyciskiem „właz” dachowy dla przewozu w pozycji pionowej wyjątkowo długich przedmiotów. Tylny bagażnik wysuwa się na zewnątrz jak szuflada i mieści ładunki cięższe lub nie nadające się do transportu w kabinie. Napęd samochodu stanowi turbodiesel 1.3 CDTI o mocy 51 kW (70 KM), stosowany również w Corsie i Agili.

Właśnie dzięki możliwościom adaptacji kabiny oraz rzeczywiście niewielkim wymiarom zewnętrznym (długość 3,04, szerokość 1,66 i wysokość 1,57 metra), przednionapędowy TRIXX może być idealnym samochodem dla mieszkańców dużych miast. Mieści dwie osoby z bagażem albo trzy z dzieckiem – lub samego kierowcę. Fotel przedniego pasażera daje się złożyć, tworząc niezwykle obszerną przestrzeń ładunkową o pojemności 890 litrów (pomiar VDA). Jej długość wynosząca 1,53 metra (od ściany tylnej do deski rozdzielczej) pozwala nawet wozić w pełni złożony i wyposażony rower MTB.

Przedmioty większe i nieporęczne można bez trudu ładować przez dwoje bocznych drzwi, które otwierają się do przodu i do tyłu. Drzwi zawieszone są na specjalnych ramionach, umożliwiających ruch wzdłuż pojazdu – na podobieństwo drzwi przesuwnych. TRIXX nie potrzebuje więc tylnej klapy nadwozia, ma jednak w tym miejscu opuszczane okno, dające jeszcze łatwiejszy dostęp do środka. W połączeniu ze szklanym oknem dachowym, którego tylna połówka odsuwa się do przodu powstaje otwór ładunkowy, rozmiarem zbliżony do skrzyni małego pick-upa. Zmieszczą się tam przedmioty o szerokości do 960 mm, wysokości 430 mm i długości nawet 1400 mm.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.