mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Trzecia generacja Discovery

Trzecia generacja Discovery

Podczas rozpoczynającego się 10 kwietnia salonu samochodowego w Nowym Jorku (Auto Show New York) Land Rover zaprezentuje najnowszą wersję siedmiomiejscowego modelu Discovery.

Trzecia generacja Discovery

Ten terenowy model charakteryzuje się pionowymi i poziomymi nieco "kanciastymi" liniami nadwozia i dużymi szklanymi powierzchniami. Wewnątrz niezmieniona została podwyższona pozycja kierowcy, natomiast nowym rozwiązaniem jest podwyższenie siedzeń w drugim i trzecim rzędzie. Pasażerowie mają w nowym modelu więcej miejsca na głowy, a po złożeniu siedzeń drugiego i trzeciego rzędu uzyskuje się zwiększoną, całkowicie płaską przestrzeń bagażową.

Terenowy charakter Discovery 3 to nie tylko nowa rama karoserii, to także nowe zawieszenia oraz amortyzatory. Jednak najnowszym rozwiązaniem jest system Terrain Response, który po raz pierwszy pojawił się w studyjnym modelu Range Stormer. Kierowca może wybrać poprzez przełożenie na centralnej kontroli jeden spośród pięciu dostępnych typów podłoża, po jakich się aktualnie porusza. Oprócz trybu normalnego kierowca może wybrać także tryb śliski (trawa, śnieg, żwir) oraz trzy typowo terenowe (błoto, piasek oraz kamienie).

Najmocniejszą jednostką będzie 4,4 litrowy silnik V8 o mocy 300 KM pochodzący z Jaguara odpowiednio zmodyfikowany przez inżynierów brytyjskiej marki (m.in. został dostosowany do przepraw przez rzeki). Pozostałe dwa silniki to 2,7-litrowy diesel V6 o mocy 190 KM oraz benzynowy silnik V6 o pojemności 4,0l. Wszystkie wersje silnikowe współpracują z sześcioprzekładniową automatyczną skrzynią biegów, diesel dodatkowo także z sześciobiegową skrzynią manualną.

W sprzedaży nowy Land Rover Discovery pojawi się na początku listopada tego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 153 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Land Rover Defender - żegnamy legendę

Land Rover Defender - żegnamy legendę

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.