mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Vanquish S - najszybszy Aston

Vanquish S - najszybszy Aston

Podczas salonu samochodowego w Paryżu zaprezentowany został najszybszy z produkowanych dotąd modeli brytyjskiej marki Aston Martin.

Vanquish S - najszybszy Aston

Zmiany w silniku dotyczyły takich elementów jak głowice, komory spalania czy też system wtrysku paliwa. Pozwoliło to na zwiększenie mocy z 460 do 520 KM oraz maksymalnego momentu obrotowego z 542 do 577 Nm przy 5.800 obr/min. Oczywiście przełożyło się to natychmiast na przyspieszenie ze startu do 100 km/h z 5,0 do 4,8 sekundy oraz mamsymalną prędkość z 306 do 321 km/h.

Wygląd zewnętrzny nie uległ poważnym zmianom. Nowe są jedynie większe wloty powietrza, kształt tylnich lamp, klapy bagażnika oraz trzecie światło stopu. Niektóre zewnętrzne elementy wykonano z aluminium i ręcznie przymocowano do karoserii. W porównaniu do poprzednika poprawiono jeszcze współczynnik oporu powietrza z 0,33 na 0,32.

Wnętrze Vanquisha S zostało także dopasowane do lepszych osiągów. Podgrzewane, elektrycznie regulowane sportowe fotele, komputer pokładowy, klimatyzacja, czujnik ciśnienia powietrza w oponach, czujnik deszczu czy elektrycznie regulowane lusterka dbają o komfort podróżowania dwóch osób, względnie dwóch osób z dwójką dzieci.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.