mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Volvo XC90 Excellence - Range Rover po szwedzku

Volvo XC90 Excellence - Range Rover po szwedzku

Na salonie samochodowym Shanghai International Automobile Show Volvo pokaże wyjątkową wersję swojego nowego SUV-a. XC90 Excellence ma jedno zadanie - rozpieszczać pasażerów tylnych foteli na wszystkie sposoby.

Volvo XC90 Excellence - Range Rover po szwedzku
Nowe XC90 zrobiło imponującą karierę zanim jeszcze wjechało do salonów Volvo. Doskonała reputacja poprzedniej generacji, wspierana nowoczesną konstrukcją następcy wystarczyły - klienci ustawiają się w kolejkach po szwedzkiego SUV-a, choć czasem znają go tylko z katalogowego zdjęcia. Volvo planuje teraz zaspokoić także potrzeby tych nabywców, którzy tego krążownika chcą używać do podróży biznesowych a nie wożenia gromadki dzieci i psów w bagażniku. Wersja Excellence niebawem zabłyśnie na targach motoryzacyjnych w Szanghaju.

"Oto nasz nowy okręt flatowy. Stworzyliśmy najwyższe doświadczenie skandynawskiego stylu na kołach. Volvo jeszcze nigdy nie pokazało auta takiego jak to. To samochód, który demonstruje co dziś oznacza nazwa Volvo" - przedstawia specjalną wersję Thomas Ingenlath z działu designu Volvo. W swojej 88-letniej historii ten producent stworzył kilka ciekawych wozów, więc deklaracja że XC90 jest najlepszym Volvo w historii budzi zainteresowanie.

Aby przekonać się o jego zaletach trzeba przede wszystkim zajrzeć do kabiny. Szwedzi postawili na maksymalnie luksusowe warunki w tylnej części loży zwanej kabiną. Zamiast trzyosobowej kanapy znajdziemy tam dwa indywidualne fotele z powiększoną przestrzenią dla korzystających z nich szczęśliwców. Siedzenia te są ogrzewane, wentylowane, mają podnóżki i funkcję masażu. Obito je skórą, której kolor możemy wybrać: Volvo proponuje wersję "blond" oraz "węgiel drzewny" - brzmi zasakakująco, ale wygląda wspaniale. Poza skórą wykorzystano tu sporo drewna, a podsufitka jest zrobiona z nubuku. Kryształowe szklanki od szwedzkiego producenta szkła Orrefors także są na wyposażeniu, a napełnić je możemy schłodzonym w lodówce szampanem. Wysuwane stoliki i zamontowane w zagłówkach przednich foteli ekrany dotykowe to dopełnienie "biznesowego" charakteru tylnego przedziału.

O odpowiedni klimat w kabinie luksusowego XC90 zadba jonizator powietrza, który usuwa z kabiny cząsteczki dymu i pył, a niepożądane hałasy świata zewnętrznego muszą ustąpić perfekcyjnym dźwiękom systemu audio Bowers&Wilkins z 19 głośnikami. Nadwozie wersji Excellence pobłyskuje licznymi chromowanymi dodatkami, które całkiem nieźle komponują się z minimalistyczną sylwetką skandynawskiego krążownika. Jego szanghajski debiut nastąpi 22 kwietnia, a pod koniec roku klienci na wybranych rynkach zaczną zamawiać XC90 Excellence. Niejeden z nich do salonu Volvo zawróci w drodze po Range Rovera.

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.