mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Volvo dla Amerykanów

Volvo dla Amerykanów

Podczas wystawy SEMA w Las Vegas Volvo zaprezentował trzy swoje modele w specjalnych, zmodyfikowanych wersjach, które trafić mają na amerykański rynek.

Volvo dla Amerykanów

Największą uwagę powinien zwrócić na siebie model XC90 PUV (Power Utility Vehicle). Wersja tego modelu odznacza się ponad dwukrotnie mocniejszym silnikiem niż najmocniejsza wersja oferowana obecnie w sprzedaży w Europie. Moc aż 650 KM XC90 zawdzięczać będzie ośmiocylindrowemu silnikowi. Napęd na wszystkie koła przenoszony będzie za pomocą sześciostopniowej automatycznej skrzyni biegów.

Zmieniony został także wygląd zewnętrzny auta, które różni się sporo od oferowanego na europejskim rynku. Przede wszystkim przód XC90 uległ modyfikacjom, auto zostało obniżone oraz dostało większe koła na szerszych oponach. Całkowicie nowy jest również "okratowany" grill chłodnicy, a powiększony wlot powietrza otaczają światła przeciwmgielne.

Drugą nowością jest model V50 SV. Symbol SV oznacza wydział Volvo (Special Vehicles), w którym powstają specjalne, wzmocnione wersje, m.in. na amerykański rynek.

Volvo V50 SV posiada pięciocylindrowy, turbodoładowany silnik 2,5-litrowy o mocy 340 KM, która w wersji europejskiej osiąga "tylko" 220 KM. To kompaktowe kombi z napędem na cztery koła zostało także poddane lekkim zmianom zewnętrznym. Na pierwszy rzut oka zwracają uwagę z przodu trzy potężne wloty powietrza.

Trzecim modelem zaprezentowanym w Las Vegas jest S40 Evolve. Standardowy S40 poddany został tuningowi, w wyniku którego moc silnika została zwiększona do 425 KM. Również zwiększone, 19-calowe koła z szerszymi oponami, obniżone nadwozie, zmieniona przednia maska charakteryzują zmienione S40.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.