mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > W przyszłym roku nowe Clio

W przyszłym roku nowe Clio

Renault Clio Generation 2004 będzie nową wersją tego bardzo popularnego modelu w całej Europie.

W przyszłym roku nowe Clio

Clio Generation będzie dostępne aż w 97 różnych konfiguracjach, podczas gdy jego poprzednik oferował tylko 45 wersji. Na tak obfitą różnorodność wpływ mają trzy różne rodzaje tapicerki (Authentique, Dynamique i Privilege), pięć wariantów wyposażenia (Pack, Confort, Confort Pack Clim, Sport oraz Luxe), dwie specjalne wersje Initiale oraz Renault Sport, aż 10 silników (cztery diesle i sześć benzynowych) oraz trzy skrzynie biegów - pięciobiegowa ręczna, czterobiegowa automatyczna oraz pięciobiegowa zautomatyzowana.

Spośród silników nowościami będzie nowa wersja silnika 1.5 dCi o mocy 100 KM, która ma zmniejszyć zużycie paliwa do 4,3 l/100 km w cyklu mieszanym. Najmocniejszym będzie silnik 2.0 16V o mocy 182 KM, który będzie dostępny w wersji Clio Renault Sport.

Odświeżenie modelu Clio II ma na celu utrzymanie bardzo wysokiej pozycji tego auta w segmencie małych aut miejskich. Od czasu wejścia na rynek w 1998 roku wyprodukowano 3 840 tys. egzemplarzy zarówno w wersji osobowej jak i wersji van. Przez cały czas Clio II utrzymywało się w pierwszej trójce sprzedanych aut w swoim segmencie w Europie. We Francji w okresie od stycznia do października 2003 było absolutnym liderem pod względem sprzedanych aut.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.