mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > W tym roku nowe Punto

W tym roku nowe Punto

Na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowana zostanie najnowsza wersja Fiata Punto. Auto trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

W tym roku nowe Punto

Będzie to już trzecia generacja tego popularnego, również na polskim rynku, modelu Fiata. Nowe Punto zaprojektowane zostało przez włoskie studio stylistyczne Giugiaro i posiada sporo wspólnych elementów z najnowszą Corsą, która na rynek trafi w 2006 roku.

Na wystawie we Frankfurcie Punto zostanie pokazane w wersji 3- i 5-drzwiowej. Ze wstępnych informacji od producenta wiadomo, iż wymiary auta zostały nieznacznie zwiększone (długość 3,90 m, wysokość 1,50 m, rozstaw osi 2,60 m).

Natomiast duża część rozwiązań technologicznych będzie wspólna z koncernem GM, do którego należy marka Opel. Pozwoli to obu firmom zaoszczędzić do 25% kosztów projektowych. Między innymi zastosowana zostanie wspólna płyta podłogowa, takie samo zawieszenie oraz te same silniki wysokoprężne Fiata: 1,3 85 KM i 1,9 120/150 KM. Do tego w Punto oferowane będą te same silniki benzynowe, co w obecnie sprzedawanej generacji, od 60 do 130 KM. Do przeniesienia napędu posłuży manualna, pięciobiegowa skrzynia biegów, a w niektórych wersjach także sześciostopniowa przekładnia automatyczna.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.