1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Większe i mocniejsze Sciony

Większe i mocniejsze Sciony

Podczas trwających właśnie targów motoryzacyjnych w Chicago, Scion, marka należąca do Toyoty, zaprezentowała dwie nowości. Całkowicie nowy model xD oraz drugą generację modelu xB.

Większe i mocniejsze Sciony

Całkowicie nowy Scion xD, który zastąpił dość słabo sprzedającego się hatchbacka xA, oraz zmiany w modelu xB były odpowiedzią przede wszystkim na zapotrzebowanie zgłoszone przez klientów. Domagali się oni nieco większych aut oraz, co może najważniejsze, mocniejszych silników. Przy produkcji większego xD wykorzystano platformę podłogową Toyoty Yaris.

I rzeczywiście, władze firmy poszły w kierunku znacznego podniesienia osiągów, głównie poprzez zastosowanie większych i mocniejszych jednostek. Nowy xB będzie teraz oferowany z 2,4-litrową jednostką, pochodzącą z modelu Camry, która osiąga moc 158 KM, o 55 więcej niż 1,5-litrowy silnik poprzedniej generacji modelu. Z kolei xD będzie miał pod maską 1,8-litrowy, 128-konny silnik z Corolli, o 25 KM mocniejszy niż w xA. Oba silniki będą współpracować z pięciobiegowymi skrzyniami manualnymi, zaś na życzenie dostępna będzie także czterostopniowa przekładnia automatyczna z sekwencyjną zmianą biegów.

Oba Sciony są też lepiej wyposażone. W standardzie znajdują się już dwie przednie, dwie boczne oraz kurtynowe poduszki powietrzne.

Scion xB w sprzedaży pojawi się w kwietniu, zaś xD w sierpniu. Choć ceny nie są jeszcze znane, to można się spodziewać nawet dość znacznych podwyżek w porównaniu z poprzednikami.


Podobne wiadomości:

Bardzo koncepcyjny Scion

Bardzo koncepcyjny Scion

Premiery 2006-04-18

Toyota: Sportowy bliźniak bez dachu

Toyota: Sportowy bliźniak bez dachu

Premiery 2012-04-16

Komentuj:

~jojo 2018-05-02

Och debilu

~Toyota freak 2007-02-13

Wreszcie ktos pomyslal i zmienili ten paskudny design znany z poprzednich modeli. Pod wzgledem brzydoty, wczesniejsze modele spokojnie moglyby konkurowac z Fiatem Multipla.