mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Największą atrakcją stoiska koncernu Audi dla odwiedzających genewską wystawę powinien być nowy czterodrzwiowy model niemieckiego producenta RS4 z napędem na cztery koła.

Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Dzięki takim parametrom Audi RS4 przyspiesza do 100 km/h w 4,8 sek., do 200 km/h w 16,6 sek., a maksymalna prędkość, ograniczona elektronicznie, wynosi 250 km/h. Wszystko oczywiście kosztem większego zużycia paliwa, jego średnia wielkość wynosi 13,4-13,5 l/100 km.

Niewielkie zmiany w wyglądzie obejmują większe wloty powietrza zapewniające lepsze chłodzenie silnika, większy rozstaw kół zarówno z przodu, jak i z tyłu, bardziej dynamiczny kształt przednich reflektorów oraz na nowo ukształtowane tylne światła. Obniżono również o 30 mm zawieszenie.

Aby auto podczas dynamicznej jazdy lepiej trzymało się drogi, do napędu quattro dołączono układ kontroli dynamiki jazdy (Dynamic Ride Control), który po raz pierwszy zastosowany został w modelu RS6.

Nowe Audi RS4 do sprzedaży trafi na jesieni, zaś w przyszłym roku planowany jest debiut wersji Avant.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
Dużym zaskoczeniem dla członków Polskiego Związku Motorowego jest komunikat o likwidacji zniżek na polisę OC dla właścicieli starych samochodów.