1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki

Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki

Przeznaczony dla wojska Volkswagen Crafter, wykonany w całości w Polsce, jest jedną z gwiazd Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Oprócz niego na stoisku Volkswagena wystawione są dwa modele Amarok.

Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki

Łącznie trzy modele marki Volkswagen Samochody Użytkowe wystawione są podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Jest to Amarok z pojedynczą i podwójną kabiną, z zabudową wykonaną przez holenderską firmę Modiforce oraz Crafter w zabudowie militarnej, w całości został wykonany w Polsce, w Fabryce Volkswagena w Białężycach koło Wrześni.

Wszystkie modele polakierowane są fabrycznie, specjalistycznym kolorem militarnym w barwie zielonej. Poprzez dostosowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb poszczególnych jednostek sił zbrojnych marka Volkswagen Samochody Użytkowe może zapewnić mobilność różnorodnym formacjom wojskowym.

Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje lekki samochód wsparcia, czyli Amaroka w dwóch wersjach kabiny oraz samochód małej ładowności wysokiej mobilności, czyli Craftera w wersji furgon.

Amarok w zabudowie militarnej jest wyposażony w silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM, automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła 4MOTION. 6-miejscowy Amarok z pojedynczą kabiną ma zamontowane na skrzyni ładunkowej 4 dodatkowe, składane i obrotowe siedzenia zintegrowane z pasami bezpieczeństwa.

Ponadto samochód ma wzmocnione zawieszenie oraz jest przygotowany do montażu systemów łączności i do instalacji urządzeń uprzywilejowania w ruchu. W taki sam silnik, ale współpracujący z 6-biegową przekładnią mechaniczną jest wyposażony 4-miejscowy Amarok z podwójną kabiną. Oprócz wzmocnionego zawieszenia auto ma również orurowanie przedniego zderzaka, a napęd na cztery koła jest realizowany za pomocą dołączanego napędu z reduktorem.

Dwulitrowa jednostka napędowa TDI, o mocy 177 KM napędza z kolei prezentowanego Craftera. Pięciomiejscowy furgon ma 3-osobową ławkę w drugim rzędzie siedzeń, szczelnie oddzieloną kabinę od przedziału ładunkowego, podwyższone przednie zawieszenie i orurowanie przedniego zderzaka.

Stały napęd na cztery koła z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego jest przenoszony za pośrednictwem 6-biegowej przekładni mechanicznej. Pod podwoziem zamontowano osłonę silnika, a progi samochodu zostały dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami. Tak, w pełni przygotowany pojazd uzyskał kategorię terenową - N1G.

Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach dni otwarte dla publiczności zaplanowali na najbliższy weekend.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Cena podstawowa już od: 139 494 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-4dr.
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Cena podstawowa już od: 172 297 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen ID.5 – premiera SUV-a coupe

Volkswagen ID.5 – premiera SUV-a coupe

Aktualności 2021-11-05

Wakacyjne podróże Polaków samochodem elektrycznym

Wakacyjne podróże Polaków samochodem...

Aktualności 2021-10-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagenem ID.3 na Nordkapp
Volkswagenem ID.3 na Nordkapp
Volkswagen ID.3 w ciągu 10-dniowej wyprawy pokonał ponad 5700 km. W tym czasie ładowanie akumulatora kosztowało łącznie 760 zł.