mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Wypoczynek z Trafic Generation

Wypoczynek z Trafic Generation

Trafic Generation, opracowany we współpracy Renault z francuskim projektantem nadwozi, firmą Gruau, uzupełnia rodzinę samochodów Trafic o nowy model samochodu osobowego.

Wypoczynek z Trafic Generation

Ten nowy samochód, mogący pomieścić aż siedem osób, przeznaczony jest dla klienteli poszukującej pojazdu wielofunkcyjnego i wygodnego, zarówno na co dzień, jak i na czas wakacji lub wypoczynku. Wyjątkowe możliwości zmiany konfiguracji wnętrza, jak również ogromny wybór wyposażenia dodatkowego sprawiają, że można go przekształcić w salon z ustawionym pośrodku stolikiem przesuwnym, a nawet spędzić w nim noc po rozłożeniu trzymiejscowej kanapy/kuszetki.

Od momentu pojawienia się na rynku pod koniec 2001 roku, Trafic stał się punktem odniesienia dla samochodów tej klasy. Opierając się na samochodzie produkowanym seryjnie, Trafic Generation uzupełnia gamę samochodów Trafic w wersji osobowej, do której należą już modele o nazwie Combi oraz Passenger. Trafic Generation wyposażony jest w niezwykły system zmiany konfiguracji wnętrza. Fotel kierowcy i przedni fotel pasażera można obrócić z normalnego położenia w czasie jazdy i ustawić na wprost pierwszego rzędu tylnych siedzeń, uzyskując w ten sposób konfigurację typu „salon”. Boczny stolik, łatwo rozkładany dzięki zastosowaniu niespotykanego wcześniej rozwiązania, również można rozłożyć na czas śniadania lub pikniku w gronie rodziny lub znajomych.

Wnętrzu samochodu Trafic Generation, podobnie jak w przypadku samochodu Trafic w wersji Passenger, poświęcono szczególną uwagę, aby pogodzić przestronne wnętrze z funkcjonalnością. W celu zapewnienia ergonomii, koło kierownicy wyposażono zatem w regulację głębokości, a wszystkie elementy sterujące umieszczono w zasięgu ręki kierowcy. Klienci mają do wyboru dwa poziomy wyposażenia: Expression oferuje pięć miejsc oraz szereg dodatkowych opcji zwiększających komfort, jak na przykład wspomaganie układu kierowniczego, zamek centralny drzwi, komputer pokładowy, sterowane elektrycznie szyby przednie oraz lusterka wsteczne z dwoma zwierciadłami, jak również przyciemniane szyby. Oprócz tych opcji można również wybrać wyposażenie przeznaczone wyłącznie dla pasażerów: cztery lampki do czytania, zasłony przeciwsłoneczne, gniazdo 12 V z tyłu, a nawet lampkę sufitową służącą do oświetlenia stolika.

Poziom Privilege oferuje takie samo wyposażenie, jak poziom Expression, przy czym seryjnie dostępny jest ponadto radioodbiornik z odtwarzaczem kaset magnetofonowych 4x15 W, klimatyzacja z przodu, reflektory przeciwmgielne, tapicerka w wersji Confort oraz tylne siedzenie obrotowe i przesuwne zwiększające liczbę dostępnych miejsc do sześciu.

Trafic Generation oferowany jest z jednym silnikiem benzynowym 2,0 l 120 KM oraz trzema dieslami: 1,9 dCi 82 KM, 1,9 dCi 100 KM oraz 2,5 dCi 135 KM.

Trafic Generation trafi do sprzedaży w drugim półroczu 2004 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.