mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > YCC dla kobiet

YCC dla kobiet

Volvo zaprezentowało podczas trwających właśnie targów motoryzacyjnych w Genewie najnowszy model studyjny, zaprojektowany w całości przez zespół kobiecy.

YCC dla kobiet

Zamierzeniem szwedzkiego koncernu było zaprojektowanie i stworzenie takiego samochodu, który spełniałby różne mniej lub bardziej typowe wymagania kierowcy-kobiety. A któż lepiej zna ich gusta niż one same. W ten sposób zespół składający się z samych kobiet, projetantów i inżynierów, w całości, od wstępnych prac projektowych po końcową fazę produkcyjną, wykonał model YCC (Your Concept Car).

Głównymi zaletami tego auta jest łatwość parkowania, wygodne wnętrze, możliwość sporej indywidualizacji wyposażenia. Jednocześnie, auto nie zatraciło zbyt wiele z charakteru marki Volvo.

Ułatwione parkowanie jest uzyskane dzięki czujnikom, które sprawdzają dostępność miejsca. W przypadku parkowania równoległego należy się ustawić przy wolnym miejscu, układ sprawdzi, czy jest wystarczająco miejsca i zaparkuje samochód. Wygoda wewnątrz to zasługa systemu Ergovision, który działa na podstawie wcześniej zeskanowanej sylwetki kierowcy, która jest zapamiętana w kluczyku. Po zajęciu miejsca i włożeniu do stacyjki kluczyka automatycznie ustawiają się fotel, kierownica, pedały, zagłówek i pasy bezpieczeństwa. Wsiadanie ułatwiają drzwi otwierane się do góry i jednocześnie obniżający się próg. Drzwi otwierają się ponadto automatycznie po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na kluczykach w zależności od tego, gdzie dana osoba stoi. Jak będziemy stali za autem otworzy nam się klapa bagażnika, jak przy drzwiach, otworzą nam się dane drzwi.

Pod maską silnika kryje się pięciocylindrowy silnik o mocy 215 KM i o niskim zużyciu paliwa. Silnik ten ma także szereg innych zalet, np. podczas długiego postoju wyłącza się i po naciśnięciu pedału gazu ponownie zaczyna pracować. Do obsługi silnika zastosowana została sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.