mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Z Vitza Yaris II

Z Vitza Yaris II

Zaprezentowany przez Toyotę miejski model Vitz przeznaczony na japoński rynek, w Europie pojawi się pod koniec przyszłego roku jako Yaris II.

Z Vitza Yaris II

Yaris II, najprawdopodobniej tak będzie się nazywał nowy model, w niewielkim stopniu będzie przypominał obecnego Yarisa. Jego wygląd będzie bardziej agresywny i dynamiczny z obniżonym przodem i mocniejszymi wyżłobieniami na masce silnika. Ogólnie wygląd zewnętrzny będzie bardziej zbliżony do auta kompaktowego, a nawet małego sportowego, niż małego auta przeznaczonego głównie do jazdy po mieście.

Toyota Yaris w przyszłym roku zdecydowanie urośnie. Będzie mierzyć 3,75 m długości (obecnie 3,64 m), 1,70 m szerokości (1,66 m) i 1,52 m wysokości (1,50 m). Powiększony został także o 70 l bagażnik i wynosić będzie 275 l.

Do napędu Yarisa nowej generacji posłuży spora gama silników. Benzynowe od 1,0 71 KM, 1,3 87 KM do wersji sportowej ST 1,5 110 KM. W sprzedaży znajdzie się także jednak jednostka wysokoprężna, będzie to znany silnik 1,4-litrowy o mocy 75 KM. Na 2006 rok planowane jest wprowadzenie najmocniejszej jednostki o mocy 140 KM o pojemności 1,8 litra oraz sześciobiegowej skrzyni biegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.