mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zmiany w ofercie Volvo

Zmiany w ofercie Volvo

Podczas rozpoczynających się jutro w Birmingham targów motoryzacyjnych Volvo zaprezentuje zmiany w modelach V70, S60 oraz XC70.

Zmiany w ofercie Volvo

Większość zmian jest wspólna dla wszystkich modeli. Z zewnątrz gruntownie zmieniony został przód samochodu, obecnie ma bardziej zaokrąglone kontury, zastosowano reflektory nowego typu, nowe wycieraczki z integralnymi płaskimi piórami. Terenowy model XC70 ma teraz masywniejszą osłonę wlotu chłodnicy, powiększone przednie i tylne płyty osłonowe podwozia, większe lusterka wsteczne. Zmiany te mają podkreslić terenowy wizerunek modelu. Wersja kombi (V70) w odróżnieniu od wersji 4-drzwiowej (S60) ma dodatkowy dolny wlot powietrza. W obu wersjach zastąpiono wycieraczki reflektorów zmywaczami wysokociśnieniowymi. Istnieje możliwość zamówienia niektórych elementów wyposażenia w kolorze nadwozia.

Wnętrze wszystkich trzech modeli zostało zmodernizowane, by było bardziej komfortowe i przytulne. Zwężona została konsola centralna z chromowanymi elementami, nowa jest konsola tunelowa, podłokietnik między przednimi fotelami, siedzenia, a także tapicerka i kolorystyka wnętrza.

Wśród zmian zwiększających komfort jazdy najważniejszą wydaje się być wzmocniony silnik T5. Moc została zwiększona z 250 do 260 KM, maksymalny moment obrotowy z 330 do 350 Nm, zaś pojemność silnika z 2,3 do 2,4 l. Aktywny układ jezdny łączy w sobie w sobie aktywne zawieszenie Four-C z funkcją stabilizacji toru jazdy DSTC.

Elementami zwiększającymi poziom bezpieczeństwa są system BLIS, zaprezentowany na początku roku na targach w Detroit, a dostępny od połowy listopada, szyby boczne i lusterka wsteczne o dobrej widoczności podczas deszczu oraz system wyłączania poduszki powietrznej po stronie pasażera.

BLIS jest systemem eliminującym za pomocą kamer martwe pola widoczności z tyłu samochodu. Gdy w monitorowanej strefie pojawi się inny pojazd, zapala się lampka przy zewnętrznym lusterku wstecznym po odpowiedniej stronie samochodu. Kamery obejmują swoim zasięgiem obszar o długości 9,5 m i szerokości 3 m. System zaczyna działać przy prędkości powyżej 10 km/h i reaguje na inne pojazdy poruszające się nie więcej niż o 20 km/h wolniej i 70 km/h szybciej.

Do większego bezpieczeństwa przyczynić ma się też specjalny rodzaj szkła na zewnętrznych lusterkach wstecznych i przednich szybach. Woda na szybach bocznych zbiera się w drobne kropelki, które zostają zdmuchnięte pędem powietrza. Na lusterkach woda jest rozpraszana równomiernie na całej powierzchni, tworząc przejrzystą warstwę, która nie zakłóca odbicia.

W celu przewozu dziecka w foteliku na przednim siedzeniu pasażera niezbędne jest wyłączenie poduszki powietrznej pasażera. Umożliwia to system PACOSS (Passenger Airbag Cut-Off Switch) przy użyciu kluczyka do wyłącznika zapłonu. Odłączenie poduszki potwierdza znacznik na zamku wyłącznika oraz komunikat tekstowy na wyświetlaczu w oprawie wewnętrznego lusterka wstecznego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.