mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zmodyfikowane Twingo we wrześniu

Zmodyfikowane Twingo we wrześniu

Z początkiem września br. na francuskim rynku pojawi się zmodyfikowany model Renault Twingo. Cena wahać się będzie od 8.900 do 13.200 EUR.

Zmodyfikowane Twingo we wrześniu

Oferta obejmuje cztery wersje wyposażeniowe - Campus, Generation, Kenzo oraz Initiale, z których trzy pierwsze zastąpią oferowane aktualnie wersje Authentique, Expression oraz Privilege.
 
Nowe Renault Twingo oferuje zautomatyzowaną skrzynię biegów Quickshift 5, która dostępna jest w wersji silnikowej 1,2 16V 60 KM oraz 1,2 16V 75 KM. Moment obrotowy pierwszego z silników wynosi 100Nm przy 5.500 obr/min., z czego 80% osiągane jest przy 1.500 obr/min. Ta wersja modelu spala 4,9 litra na 100km, dzięki czemu jest to jedno z najbardziej ekonomiczne aut z silnikiem benzynowym w swojej klasie. Emisja CO2 wynosi 118 gr/km.
 
Renault Twingo istnieje w sprzedaży od 1993 r. W tym czasie wyprodukowano na świecie ponad 2,4 mln egzemplarzy tego modelu. W 2003 roku Twingo znalazło się na czele najbardziej popularnych małych aut w Europie, przed takimi modelami jak smart fortwo, Ford Ka czy Fiat Seicento. Nowy rok przyniósł jeszcze większą konkurencję, pojawiły się m.in. Citroen C2 i Fiat Panda. Twingo w pierwszym półroczu uzyskało 9,2-procentowy udział w europejskim rynku małych samochodów, ustępując jedynie Pandzie, C2 i fortwo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.