1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. "Nowa" brytyjska legenda David Brown Speedback

"Nowa" brytyjska legenda David Brown Speedback

Nim auto zostanie zaprezentowane oficjalnie w Monako, nowa marka David Brown Autmotive pokazał swój pierwszy model w całości budowany ręcznie. Pierwsze skojarzenie? Aston Martin...

David Brown swój samochód będzie oficjalnie prezentował na targach Marek Top odbywających się w dniach 17-20 kwietnia w Monaco. Samochód to pierwszy model marki wyposażony w silnik V8. Jednostka to 5-litorwy motor turbodoładowany skonstruowany przez Jaguara. Prace nad Speedbackiem trwały 18 miesięcy.

Pierwsze z czym kojarzy nam się model Speedback to Aston Martin DB5. Samochód jest niesamowicie podobny do brytyjskie legendy, która jeździł m.in. James Bond. Z boku widać z kolei linię fastback Forda Mustanga. Przód auta owalny duży grill wysunięty do przodu i okrągłe światła podobne do tych z Porsche, lub nowego Mini. Najlepiej w tym zlepku wszystkich marek prezentują się chromowane szprychowe felgi.Davida Browna można porównać do Horacio Paganiego i Christiana von Koenigsegga. Brown podobnie jak w/w panowie to wizjoner, który chciał zrealizować swoje marzenie stworzenia własnej marki i samochód. Jednak Browna od Paganiego i Koenigsegga odróżnia jedna rzecz – poszedł na łatwiznę. Brytyjczyk postanowił skorzystać z rozwiązań stylistycznych innych marek, zaś  Włoch i Szwed stworzyli całkowicie nowe produkty. Pewnie znajdą się i tacy, którzy zakupią Speedbacka.

Podobne wiadomości:

Nowe sportowe auto bazujące na Jaguarze

Nowe sportowe auto bazujące na Jaguarze

Samochody luksusowe 2014-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Trzy pasy na nowym odcinku A1
Trzy pasy na nowym odcinku A1
Kierowcy na nowym odcinku autostrady A1 zyskali właśnie możliwość jazdy trzema pasami ruchu w kierunku południowym. Poniżej szczegóły.