mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > "Supercar" Forda w przyszłym roku

"Supercar" Forda w przyszłym roku

Na początku lata przyszłego roku do produkcji trafi sportowy model Ford GT, który nawiązuje do produkowanego w latach 60-tych sportowego auta Ford GT40.

Historyczny model GT40, wyprodukowany w latach 60-tych na zamówienie Henry'ego Forda II, miał być odpowiedzią na dominację Ferrari w rajdach samochodowych. I już w roku 1966 w jednym z najbardziej prestiżowych rajdów 24-godzinnym rajdzie na torze LeMans Ford GT zajął 3 pierwsze pozycje.

Tyle jeśli chodzi o historię modelu GT. Po publicznej premierze prototypu nowego Forda GT w 2002 roku w Detroit, na wiosnę bieżącego roku pierwszy egzemplarz GT trafił w ręce nabywcy podczas aukcji charytatywnej. Wówczas za to auto trzeba było zapłacić 557.500 USD.

Latem przyszłego roku, kiedy Ford GT będzie produkowany seryjnie, jego cena wyniesie 139.995 USD, bez uwzględnienia dodatkowych opłat czy wyposażenia opcyjnego.
Za napęd Forda GT odpowiedzialny będzie 5,4-litrowy turbodoładowany silnik DOHC V-8 o mocy 500 KM. Pozwoli on autu przyspieszyć ze startu do 100 km/h w niecałe 3,5 sekundy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.