mojeauto.pl > motogazeta > Rynek > Seat Ibiza 5 gwiazdek w teście NCAP

Seat Ibiza 5 gwiazdek w teście NCAP

Nowy SEAT Ibiza uzyskał doskonały wynik w testach Euro NCAP – 5 gwiazdek w kategorii ochrony pasażerów, 4 gwiazdki w kategorii ochrony dzieci oraz 3 gwiazdki w kategorii ochrony pieszych.

Do testów wybrano SEAT-a Ibizę 1.4 16V Reference, z silnikiem o mocy 85 KM. Ponieważ poziom wyposażenia różni się w każdym kraju, organizacja Euro NCAP wybrała do testów egzemplarz z minimalnym, standardowym wyposażeniem bezpieczeństwa.

Ochrona pasażerów – 5 gwiazdek: najlepszy, możliwy do uzyskania wynik

W tej kategorii nowy SEAT Ibiza przeszedł trzy różne testy zderzeniowe – uderzenie z przodu, uderzenie z boku oraz uderzenie symulujące uderzenie w słup. W tej kategorii uzyskano 5 gwiazdek, czyli najlepszy, możliwy do uzyskania wynik.

SEAT Ibiza 2008 uzyskał 14 z 16 możliwych punktów dla uderzenia z przodu, maksymalną liczbę 18 punktów w przypadku uderzenia bocznego oraz 2, z możliwych 2 punktów w teście symulującym uderzenie w słup.

Wyniki mówią same za siebie; uzyskane w sumie 34 punkty oznaczają 5 gwiazdek Euro NCAP, czyli najlepszy możliwy do uzyskania wynik w testach ochrony pasażerów.

Ochrona dzieci: 4 gwiazdki

Nowy SEAT Ibiza doskonale wypadł także w testach ochrony dzieci. Po przeprowadzeniu testów zderzeniowych modeli oferujących najlepszą ochronę dzieci, nowy SEAT Ibiza uzyskał 38 punktów.

Oprócz łatwości, z jaką samochód można wyposażyć w system fotelików dla dzieci, dzięki zamontowaniu na tylnych siedzeniach mocowań Isofix oraz dzięki możliwości  zamontowania trzeciego punktu mocowania, nazywanego Top Tether, które zapobiega obróceniu się fotelika dziecka w razie wypadku, nowy SEAT Ibiza uzyskał jeden z najlepszych wyników, otrzymując 4 gwiazdki Euro NCAP w testach ochrony dzieci.

Ochrona pieszych: 3 gwiazdki
Nowy model firmy SEAT uzyskał w tej kategorii doskonały wynik, otrzymując 19 punktów oraz 3 gwiazdki, a zderzak samochodu został oznaczony jako „zielony”, co jest najlepszym z możliwych do uzyskania wyników dla tego elementu pojazdu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 52 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Ibiza Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Seat Ibiza

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowej skrzyni biegów dla Grupy Volkswagena

Rusza produkcja nowej skrzyni biegów dla...

Aktualności 2019-07-22

Seat Altea - W rytmie salsy

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli myślałeś, że van to najnudniejszy rodzaj samochodu, zastanów się jeszcze raz. Oto hiszpański urok i czar. Oto kolejny van skonstruowany na płycie podłogowej Golfa, tym razem dla odmiany bardzo atrakcyjny stylistycznie. Oto Seat Altea.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda wprowadza do sprzedaży swój rewolucyjny silnik benzynowy Skyactiv-X, oferowany w nowej Mazdzie 3.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK