mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > 750-konne Lambo bez dachu

750-konne Lambo bez dachu

Lamborghini pokazało kolejny swój model, który powstał z okazji 50. rocznicy rozpoczęcia produkcji samochodów. Niestety, ale tylko dziewięciu szczęśliwców będzie mogło się cieszyć z posiadania tego modelu.

750-konne Lambo bez dachu
Lamborghini Veneno Roadster kosztować ma, bagatela, 3,3 mln euro. I to bez VAT. Kolejek z pewnością nie będzie, choć wątpimy, by pula dziewięciu egzemplarzy, jakie mają powstać w przyszłym roku, tego modelu nie znalazła swoich nabywców. Warto przypomnieć, iż szanse nabycia modelu Veneno z zamkniętym dachem były jeszcze mniejsze. Powstały zaledwie cztery sztuki tego auta.

Lamborghini Veneno Roadster od swojego kuzyna różni się brakiem dachu. Całkowitym. Kierowcę, w razie wypadku, chronić mają jedynie specjalne pałąki. Stylistycznie Veneno Roadster nie różni się od modelu Veneno. Jego design podporządkowany został jak najlepszym właściwościom aerodynamicznym oraz stabilności. Veneno Roadster nie jest jednak modelem, którym będzie można poruszać się wyłącznie po torze, jak mylnie można by sądzić. Auto posiada homologację, uprawniającą do poruszania się również po drogach publicznych.


Serce najnowszego roadstera Lamborghini jest identyczne jak w "zamkniętej" wersji modelu. Auto napędzane jest 12-cylindrowym silnikiem o pojemności 6,5 litra, który generuje moc 750 koni mechanicznych. Veneno Roadster do setki rozpędza się w 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 355 km/h. Dzięki niewielkiej masie własnej (1.490 kg) auto ma świetny stosunek masy do mocy silnika (1,99 kg/1KM).

Osiągi tego Lambo to zasługa także niezwykle szybkiej automatycznej przekładni ISR z pięcioma trybami, napędu na wszystkie koła oraz wyścigowego zawieszenia.

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.