1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

W Białej Podlaskiej, na tamtejszym lotnisku, Arrinera Automotive S.A. rozpoczęła kolejne testy drogowe, korzystając z prototypowego modelu Hussarya. Firma testowała aerodynamikę nadwozia oraz układ jezdny.

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r
„Testy Arrinery Hussarya są prowadzone w rzeczywistych warunkach torowych. W ubiegłym roku sprawdzaliśmy funkcjonowanie ramy jezdnej i podwozia. Dziś jesteśmy dalej – sprawdzamy aspekty związane z aerodynamiką nadwozia oraz funkcjonowanie układu jezdnego. Zebrane dane pozwolą nam na zestrojenie kluczowych elementów supersamochodu, co nas znacznie przybliża do zaprezentowania wersji rynkowej tego pojazdu.” – powiedział Łukasz Tomkiewicz, Prezes Arrinera Automotive S.A.

W testach biorą udział specjaliści od aerodynamiki z Politechniki Warszawskiej. Zaś w zeszłym roku podczas pierwszych testów obecny był sławny Lee Noble. Arrinera Automotive S.A. wraz z Politechniką Warszawską otrzymała dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w kwocie 2 634 400 złotych na realizację projektu o nazwie "Aktywny system tłumienia drgań pojazdu".

„W supersamochodach, które osiągają duże prędkości, nie może być przypadkowych kształtów i elementów nadwozia. Tu wszystko ma wpływ na stabilność jazdy, na zachowanie w zakrętach czy długość drogi hamowania. Sprawdzamy, na ile nasze modele teoretyczne mają odwzorowania w rzeczywistości. Na tym etapie badamy między innymi kąty natarcia tylnego, ruchomego elementu aerodynamicznego oraz przepływy w dyfuzorze.” – powiedział dr hab. Janusz Piechna, wydział MEL Politechniki Warszawskiej.

Kilka dni temu na swojej oficjalnej stronie na Facebooku Arinerra zorganizowała konkurs, w którym można było wygrać uczestnictwo w testach. „Dotknąłem, brałem udział w testach. Mogę powiedzieć: na 110% działa i jeździ lepiej niż większość aut. Niesamowite przyśpieszenia, przepiękny, zwracający uwagę rys karoserii i po chwili dociera do człowieka ten przepiękny dźwięk silnika V8. Wspaniałe auto, super supersamochód. Jestem dumny, że otrzymałem zaproszenie i mogłem zobaczyć jak wygląda i jeździ Arrinera Hussarya” ‐ powiedział Wojciech Świtała, który został zaproszony na testy.


Arrinera Automotive S.A. planuje zbudować w pierwszej serii tylko 33 egzemplarzy Hussarii. Samochód ma być montowany w SILS Centre w Gliwicach, a rozpoczęcie sprzedaży szykowane jest już na przyszły rok. Plotki głoszą, że do Arinerry zgłosiło się już około 200 chętnych na zakup pierwszego polskiego supersamochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Arrinera
Tematy w artykule: Arrinera Arrinera Hussarya Lee Noble

Podobne wiadomości:

Arrinera Hussarya legalna na drogach

Arrinera Hussarya legalna na drogach

Aktualności 2017-06-28

Nobel zwiększy produkcję

Nobel zwiększy produkcję

Samochody luksusowe 2015-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!