1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Rzadko kiedy zdarza się, żeby w ofercie brytyjskiej marki pojawiły się aż dwa modele sygnowane logo słynnej pracowni stylistycznej.

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Rodzina Aston Martin Zagato powiększa się o kolejne wersje: Speedster oraz Shooting Brake. To oznacza, że klienci mają teraz do wyboru aż cztery modele z tej serii, włączając Coupe i Volante. W sumie powstanie aż 325 samochodów.

Największym rarytasem spośród tych modeli będzie Speedster. Produkcja tego modelu ma być ograniczona do zaledwie 28 egzemplarzy. Jest to kolejna otwarta odmiana modelu Vanquish. Speedster ma tylko dwa fotele w kabinie, a za nimi widnieją dwa karbonowe wybrzuszenia  w linii nadwozia. Poza tym w tej wersji auto jest pozbawione dachu.

Kolejna nowość to Shooting Brake, czyli praktyczne, 2-miejscowe GT. Klienci, którzy zamówią ten model dostaną w zestawie specjalnie zaprojektowany zestaw bagażowy. Cechą charakterystyczną modeli zaprojektowanych w studio Zagato są charakterystyczne przetłoczenia na dachu w stylu "double bubble", zwiększające ilość miejsca na głowy kierowcy i pasażera chronione w kaskach.

Bazą do budowy nowych modeli był Aston Martin Vanquish S. To oznacza, że pod maską pracuje wolnossące V12 o pojemności 6-litrów. Potężna jednostka rozwija 580 KM maksymalnej mocy, a napęd trafia na tylną oś za pośrednictwem ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów - Touchtronic III.

Mamy złą wiadomość dla potencjalnych chętnych - wszystkie egzemplarze znalazły już nabywców, a lista zamówień jest zamknięta. Co ciekawe, dostawy dwóch najnowszych modeli rozpoczną się dopiero w przyszłym roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Zagato Aston Martin Vanquish S

Podobne wiadomości:

Używany Aston Martin z gwarancją

Używany Aston Martin z gwarancją

Aktualności 2016-11-01

Aston Martin Vanquish Zagato Speedster - nowy...

auto motor i sport 2017-08-17

Aston Martin zaprezentował Vanquisha, który jest efektem wspólnej pracy z Zagato. Nowy model jest trzecim z serii czterech limitowanych wersji przygotowanych wspólnie z włoskim studiem stylistyczne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne BMW iX testowane pod biegunem
Elektryczne BMW iX testowane pod biegunem
Nowy flagowy model technologiczny BMW Group przechodzi, za kołem podbiegunowym, intensywny program strojenia systemów napędu i układu jezdnego – silniki elektryczne, napęd na wszystkie koła, technologia ładowania, akumulator wysokonapięciowy i zarządzanie temperaturą przechodzą testy wytrzymałościowe w ekstremalnie niskich temperaturach.