1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. BMW Serii 1 z przednim napędem

BMW Serii 1 z przednim napędem

Bawarski producent kompletnie zmodyfikuje swój kompaktowy model. Największą zmianą w "jedynce" będzie zastosowanie przedniego napędu.

BMW Serii 1 z przednim napędem
Seria 1 nie będzie pierwszym autem w gamie BMW korzystającym z napędu przedniego. To Seria 2 Active Tourer zadebiutowała jako pierwsze auto z Bawarii korzystające z napędu przedniego. Kolejnym obok Serii 1 to nowe X1, które oferowane będzie z napędem przednim i xDrive (debiut przewidziany na przyszły rok).

BMW Serii 1 oparte zostanie o platformę UKL1, to na niej zbudowane zostało nowe MINI. Oczywiście inżynierowie wydłużą rozstaw osi tak, by w kabinie było więcej miejsca niż w nowym Mini. BMW Serii 1 będzie większe, ale oczywiście dzisiejsze trendy to obniżanie masy. Dieta obejmie również kompaktowe BMW.

Czego możemy się jeszcze spodziewać? Na pewno gama silników zostanie wzbogacona o trzycylindrowy motor turbo o pojemności 1.5 litra. Jednostka benzynowa zostanie zapożyczona z MINI. Pojawia się spora szansa, że Bawarczycy dostarcza nam wersje 1M wyposażoną w napęd 4x4 i silnik benzynowy turbo o pojemności 2.0 litra. Podobny zestaw znajdziemy w Mercedesie A45 AMG. Podobno BMW chce również konkurenta dla CLA.

W 2018 roku powinniśmy zobaczyć również nową generację Mercedesa Klasy A oraz Audi A3. W 2016 roku na rynku pojawi się Infiniti Q30. Także Volvo w przeciągu 4 lat powinno pokazać nadstępce V40.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 106 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 1
BMW Seria 1
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 99 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi prezentuje system Torque Splitter

Audi prezentuje system Torque Splitter

Technika 2021-06-28

BMW Group przejmuje markę Alpina

BMW Group przejmuje markę Alpina

Aktualności 2022-04-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!