1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Jeszcze w tym roku pojawi się na rynku trzecia generacja flagowego Bentleya, a tymczasem brytyjski producent wprowadza na rynek pożegnalną wersję aktualnej wersji modelu Continental.

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Nowe wcielenie Bentleya Continentala zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Jednak zanim to nastąpi, Brytyjczycy wprowadzają na rynek specjalną wersję GT Timless Series, która zwieńczy 14-letnią karierę tego samochodu. To ostatnia limitowana seria w historii aktualnej generacji modelu.

Auto bazuje na wersji z otwieranym nadwoziem i będzie dostępne w jednym z siedmiu kolorów nadwozia: Glacier, Camel, Light Ice, Cool, Dark Sapphire, Onyx i Havana. W zależności od wariantu kolorystycznego, wszystkie egzemplarze będą wyposażone w błyszczące osłony wlotów powietrza, dekoracyjne plakietki z nadrukiem „Timeless Series”, a także specjalne lampki, które wyświetlają logotyp producenta na ziemi po otwarciu drzwi. Na liście standardowego wyposażenia znajdziemy 21-calowe obręcze kół dostępne w kilku wzorach.

Na rynek europejski trafią egzemplarze z silnikiem benzynowym V8 pod maską, ale w amerykańskich odmianach spotkamy mocniejszy motor V12.

Wygląd kabiny ma nawiązywać do pierwszych egzemplarzy drugiej generacji modelu Continental. Chodzi o wykonaną ręcznie, bursztynową okleinę deski rozdzielczej, lakierowaną pięcioma warstwami lakieru bezbarwnego. W standardzie znajdziemy też fotele obszyte pikowaną skórą z funkcją masażu.

Wersja Timless Series jest wyposażona w rozbudowany system infotainment z 8-calowym ekranem dotykowym z dyskiem twardym o pojemności 30 GB. Na liście wyposażenia pojawił się luksusowy system audio Naim.

Nie znamy ceny specjalnej wersji, a brytyjski producent nie chwali się też wielkością planowanej produkcji.


Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!