mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Brabus ma 30 lat!

Brabus ma 30 lat!

Tegoroczne targi motoryzacyjne we Frankfurcie będą okazją do upamiętnienia trzydziestej rocznicy powstania znanej na całym świecie, niemieckiej firmy tuningowej Brabus. Specjalnie na tą okazję przygotowywany jest nowy model, który będzie kolejnym wilkiem w owczej skórze.

Brabus ma 30 lat!

Twórcą i pomysłodawcą Brabusa był Bodo Buschmann, który w 1977 poczynił pierwsze kroki ku temu przedsięwzięciu. Obecnie niemiecka firma jest jednym z największych niezależnych tunerów samochodów akredytowanych przez niemiecką agencję zajmującą się rejestracją pojazdów.

Założeniem, które przez lata wdrażał główny projektant firmy, było tworzenie samochodów, których osiągi pozwolą zapisać je na kartach motoryzacyjnej historii. W praktyce wyglądało to tak, że pod maskę delikatnie zmodyfikowanego z zewnątrz modelu montowane były ogromne silniki.  Słowo stało się faktem już w 1984 roku, gdy inżynierowie Brabusa upakowali w Mercedesie 190 widlastą ósemkę. Kolejnym ważnym etapem w karierze firmy było stworzenie w 1996 roku modelu Brabus E V12, który trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najszybszy sedan dopuszczony do ruchu ulicznego. Jego prędkość maksymalna wynosiła 330 km/h. Na dzień dzisiejszy to wyróżnienie jest w rękach kolejnego modelu, Brabus Rocket (365,7 km/h).

Na pamiątkę obchodów trzydziestolecia powstania firmy, konstruktorzy przygotowują całkowicie nowy model. Krążą pogłoski o tym, że będzie to zmodyfikowany Mercedes Klasy C, pod maską którego umieszczony zostanie silnik o pojemności 6,3 litra. Więcej informacji na ten temat pojawi się najprawdopodobniej już za kilka tygodni.

Tematy w artykule: Brabus

Podobne wiadomości:

Wyższy poziom luksusu - Brabus Rocket 900 Desert Gold Edition

Wyższy poziom luksusu - Brabus Rocket 900...

Samochody luksusowe 2015-11-12

Brabus będzie budował konkurenta Phantoma

Brabus będzie budował konkurenta Phantoma

Samochody luksusowe 2014-07-01

Komentuj:

~W 124 Coupe 2007-08-14

Big Respect dla tych inżynierków, według mnie lepiej kręcą wózki niż LORNISER I CARLSSON i nawet biją na głowe nadwornego tiunera AMG. Miałem okazje widziec BRABUS E V12, i jest to poprostu kontynuacja Kultowego E 500.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
Dużym zaskoczeniem dla członków Polskiego Związku Motorowego jest komunikat o likwidacji zniżek na polisę OC dla właścicieli starych samochodów.