1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Kilka lat temu niesamowite wrażenie robiła prędkość maksymalna 420 km/h w Bugatti Veyron. Odkąd francuski producent pokazał model Chiron, wszyscy zastanawiają się, jak szybko jest w stanie pojechać.

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Nowy hipersamochód Bugatti, który zadebiutował ponad pół roku temu w Genewie już niebawem trafi w ręce pierwszych właścicieli. Jeden z głównych inżynierów marki, Willi Netuschil powiedział w wywiadzie dla zagranicznego magazynu, że klienci będą mogli zamawiać wersję bez ogranicznika prędkości.

Dodał też, że na świecie jest niewiele miejsc, w których będzie można sobie pozwolić na rozpędzenie samochodu w bezpieczny sposób. Na dodatek żadna z tych lokalizacji nie jest drogą publiczną. Główny inżynier dodaje, że problemem nie jest rozwinięcie wysokiej prędkości, tylko jej wytracenie. Drugą kwestią jest wytrzymałość opon, które wystarczą zaledwie na kilkanaście minut jazdy z taką prędkością.

Jednym z miejsc, gdzie można testować osiągi samochodu jest tor testowy grupy Volkswagen znajdujący się niedaleko Wolfsburga. To właśnie tam można bez ograniczeń testować prędkość maksymalną w takich samochodach.

Bugatti Chiron napędza silnik W16 o pojemności ośmiu litrów. Poczwórnie doładowana jednostka rozwija prawie 1500 koni mechanicznych. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna bez ogranicznika prędkości to 458 km/h. Licznik w tym modelu jest jednak wyskalowany do 500 km/h.

Marka Bugatti jest nadal rekordzistą prędkości dla samochodów produkowanych seryjnie, mimo że firma Hennessey twierdzi inaczej. Oficjalnie zarejestrowany rekord należy do Bugatti Veyron Super Sport z 2010 roku. Auto rozpędziło się podczas próby do prędkości 434,29 km/h. Wszystko wskazuje na to, że niebawem ten wynik poprawi model CHiron. Wspomniany wcześniej model Hennessey Venom GT pojechał z prędkością 435,31 km/h, ale ten wynik nie został certyfikowany przez Księgę Rekordów Guinessa.

Bugatti nie poinformowało jeszcze, kiedy zamierza pobić rekord prędkości. Można się spodziewać, że nastąpi to w najbliższym czasie.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bugatti
Tematy w artykule: Bugatti Bugatti Chiron

Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Aktualności 2015-08-17

Bugatti-Rimac - połączenie dwóch gigantów

Bugatti-Rimac - połączenie dwóch gigantów

2021-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!