mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bugatti ma problem ze sprzedażą Veyronów

Bugatti ma problem ze sprzedażą Veyronów

Ot i zagwozdka: jak sprzedać bardzo drogi samochód, gdy już większość bogaczy posiada już nie jeden taki samochód. Bugatti ma problem. Nie może sprzedać pozostałych 40 egzemplarzy Veyrona.

Bugatti ma problem ze sprzedażą Veyronów
Sytuacja wydaje się dość poważna. Bugatti zaczęło sprzedawać Veyrona w 2006 roku. Plan zakładał stworzenie 300 sztuk wersji coupe oraz 150 samochodów z odkrytym nadwoziem. Wszystkie wersje coupe zostały wyprzedane w 2011 roku. Obecnie brakuje chętnych na 40 pozostałych egzemplarzy.

I Bugatti ma poważny problem, dlatego te pozostałe auta to najdroższe warianty - Grand Sport oraz Grand Sport Vitesse. Cena pierwszego to 1.435 mln euro, zaś drugiego 1.69 mln euro. Bugatti nie zamierza wchodzić na rynek z nowym modelem dopóki nie sprzeda wszystkich samochodów. Oczywiście fizycznie samochody nigdzie nie stoją, dopiero po złożeniu zamówienia egzemplarz Veyrona jest budowany.

Starty przy niesprzedanych 40 egzemplarzach wyniosą około 62.5 mln euro. Bugatti ma nadzieję, że mimo wszystko znajdą się klienci na ostatnie egzemplarze Veyrona. Ma temu pomóc program Dynamic Drive Experience, w którym potencjalny klient ma możliwość skorzystania z jazd testowych hipersportowym autem. Bugatti przewiduje, że wszystkie auta uda sprzedać się w przeciągu 12 miesięcy. Nie będzie to miało jednak wpływu na losy następcy, na którego jeszcze poczekamy kilka lat.

Podobne wiadomości:

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Samochody luksusowe 2016-03-07

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi R8 V10 Decennium
Audi R8 V10 Decennium
Audi prezentuje model R8 V10 Decennium. Limitowana edycja świętuje 10-lecie silnika V10.