1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Od kilku lat nie ustają spekulacje na temat czterodrzwiowego modelu od Bugatti. Kilka dni temu po premierze modelu Chrion na targach w Genewie pojawiły się nowe informacje na ten temat.

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Podczas konferencji prasowej na targach motoryzacyjnych w Genewie Bugatti zaprezentowało swój nowy model Chiron, który ma być najszybszym i najdroższym seryjnie produkowanym samochodem na świecie.

Przy okazji Wolfgang Durheimer, szef marki, poinformował o możliwości wprowadzenia na rynek ekskluzywnej, czterodrzwiowej limuzyny. Dodał, że pomysł na taki samochód jest ciągle w jego głowie i może to być jeden z projektów na najbliższe lata.

Kilka lat temu francuski producent zaprezentował model Galibier, który był wstępną zapowiedzią takiego modelu. Pod maskę czterodrzwiowego modelu mógłby trafić poczwórnie doładowany silnik W16 o pojemności ośmiu litrów, który pracuje w modelu Chiron. Nadal otwarta jest również kwestia wprowadzenia samochodu elektrycznego do gamy Bugatti.

Na pytanie o samochód z segmentu SUV, w którym swoje propozycje zaprezentował już Bentley, Rolls-Royce i Lamborghini, Duerheimer odpowiedział "nie".

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bugatti
Tematy w artykule: Bugatti Bugatti Galibier

Podobne wiadomości:

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Bugatti Chiron - Genewa 2016

auto motor i sport 2016-03-03

1500 KM, 1600 Nm, prędkościomierz wyskalowany do 500 km/h, cena na poziomie 10 mln złotych, 10 chłodnic, 16 cylindrów... można tak wymieniać w nieskończoność. Oto nowe Bugatti Chiron.

Komentuj:

marko1 2016-03-21

No cóż, dobrze że patrzenie nic nie kosztuje.

marek_79 2016-03-21

Fantastyczny jest! Chcę go zobaczyć w czterodrzwiowej wersji!

oloo90 2016-03-09

świetny, świetny samochód

~Marcela 2016-03-08

Świetnie czyta się te teksty! moja strona

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe modele Mazdy i powrót silnika Wanka
Nowe modele Mazdy i powrót silnika Wanka
Mazda wprowadzi niebawem na rynek nowe modele o oznaczeniach od CX-50 do CX-90, a do oferty powróci model z silnikiem Wankla, choć w nieco nietypowej formie.