mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Caterham wystawiony na sprzedaż?

Caterham wystawiony na sprzedaż?

Według doniesień malezyjskich mediów Tony Fernandes postanowił sprzedać majątek Caterhama. Aktualny właściciel brytyjskiej marki zamierza pozbyć się wszystkich spółek, tych związanych z zespołem Formuły 1, budową aut cywilnych oraz centrum technologicznym.

Caterham wystawiony na sprzedaż?
Sensacyjne doniesienia w tej sprawie pojawiły się za sprawą publikacji malezyjskiego magazynu biznesowego "The Edge". Pismo powołuje się na bliżej nieokreślone źródło, według którego prezes Caterhama Tony Fernandes w ubiegłą niedzielę zdecydował się na sprzedaż marki i oczekuje ofert w granicach 589 mln dolarów za cały interes. Włącznie z prawami do zespołu Formuły 1, działu inżynierów Caterham Technology and Innovation (CTI) oraz Caterham Composites. "The Edge" dodaje, że memorandum brytyjskiej marki wyraziło chęć poszukiwania nowego właściela na Bliskim Wschodzie.

Decyzja Fernandesa może być wynikiem fatalnej postawy zespołu Caterhama w tegorocznym sezonie Formuły 1. W ostatni weekend, podczas Grand Prix Monaco brytyjski team ponownie zaliczył kiepski rezultat i wlecze się na końcu stawki w klasyfikacji producentów. Ponadto swoje pierwsze punkty w historii zdobyła Marussia, dotychczasowy najbardziej zbliżony tempem wyścigowym rywal Caterhama. Fernandes ponadto miał narzekać w ostatnim czasie na brak spójności rozwoju firmy z założonym wcześniej biznesplanem. Przypomnijmy, że na początku bieżącego roku postanowiono anulować współpracę z Renault przy budowie auta sportowego. Fernades liczył na pomoc francuskiego koncernu przy konstruowaniu większego modelu Caterhama.
Tematy w artykule: Caterham sprzedaz Caterham F1

Podobne wiadomości:

Najpopularniejsze auta w Europie w 2016 roku

Najpopularniejsze auta w Europie w 2016 roku

Aktualności 2016-04-20

Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Samochody luksusowe 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.