1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku

Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku

Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.

Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku

Firma tuningowa z Łotwy od kilku lat zajmuje się przygotowywaniem projektów, które szokują. Auta tej firmy są przeznaczone dla ludzi bogatych, którzy na dodatek lubią się z tym obnosić. Głównymi klientami są mieszkańcy Bliskiego Wschodu.

Najnowszy samochód przygotowany przez Dartz nazywa się Probmron Black Aligator. Już kilka miesięcy firma zapowiedziała ten model w dość nietypowy sposób, prezentując najdroższą kierownicę świata. Została wykończona białym złotem, dwoma rubinami, 292 diamentami oraz cielęcą i krokodylą skórą. Ten ostatni materiał posłużył również do wykończenia sporej części kabiny. Luksusowa skóra występuje tam na równi z kevlarem, tytanem i złotem.

Bazą dla modelu Prombron Black Aligator był Mercedes GLS, choć nadwozie jednoznacznie tego nie wskazuje. Firma tuningowa dość mocno zmodyfikowała bryłę samochodu. Na specjalnie życzenie klienta Dartz instaluje pełne opancerzenie. Jednak trzeba mieć wtedy świadomość, że do prowadzenia tego samochodu będzie potrzebne prawo jazdy kat. C.

Producent nie zdradza osiągów, ale wiadomo tylko tyle, że pod maską pracuje silnik AMG o mocy 580 KM. Firma tuningowa twierdzi, że z tej jednostki można wydobyć nawet 1500 KM. Wszystko zależy od indywidualnych wymagań klienta i zasobności jego budżetu.

Tematy w artykule: Dartz Promboron

Podobne wiadomości:

Pancerny supersamochód  do holowania jachtów

Pancerny supersamochód do holowania jachtów

Samochody luksusowe 2011-05-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GR Yaris - tajemnice hot-hatcha
Toyota GR Yaris - tajemnice hot-hatcha
Toyota GR Yaris jest samochodem jedynym w swoim rodzaju, a na pewno w swojej klasie. Jakie sekrety kryje w sobie drogowe auto, które jest bazą dla następnej rajdówki WRC Toyoty?