mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Dłuższy Phantom

Dłuższy Phantom

Już w marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie zadebiutuje nowa wersja Rolls-Royce'a Phantom, która różnić się będzie od poprzednika większym rozstawem osi.

Dłuższy Phantom

Nowy Phantom poszerzy gamę tego modelu w dwa lata po jego światowej premierze w styczniu 2003 r. Od tego czasu model ten, choć jego sprzedaż była nieco poniżej oczekiwań, zyskał miano super luksusowego auta.

Zmiana, jaka zaszła w nowym Phantomie to przede wszystkim większy o 250 mm rozstaw osi, który w tej wydłużonej wersji wyniesie 3.820 mm, a całkowita długość auta przekroczy 6 metrów.. Dodatkowe 250 mm znalazło miejsce za słupkiem B, co wpłynie głównie na powiększenie miejsca dla pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach. Nie poczyniono zmian, w porównaniu z krótszą wersją, w eleganckim wyglądzie zewnętrznym oraz układzie jezdnym.

Phantom został wyposażony w niezwykle lekki, jak na swoją wielkość, silnik V12 o pojemności 6.75 l o mocy 453 KM i maksymalnym momencie obrotowym 720 Nm. Zapewnia on maksymalną prędkość 240 km/h, przyspieszenie ze startu do setki w 5,9 sekundy. Przy tym spalanie Phantoma nie jest najgorsze, w cyklu mieszanym potrzebuje 15,9 l/100 km, poza miastem 11,0 l/100 km.

Produkcja nowego Phantoma będzie odbywać się w podobny sposób, jak wersji standardowej, tzn. będzie on ręcznie składany w brytyjskiej fabryce w Goodwood, razem z mniejszym bratem. Wysoki poziom wykonania jest zagwarantowany dzięki specjalistycznym testom, jakim poddana zostaje niemal każda część przed ostatecznym jej montażem.

Produkcja w zakładach w Goodwood rozpocznie się jesienią tego roku i już wtedy będą przyjmowane pierwsze zamówienia na dłuższego Phantoma. Największy popyt na auta marki Rolls-Royce jest obecnie na Bliskim Wschodzie oraz w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Została już ustalona cena na ten samochód w wysokości 385 tys. USD, a w Japonii 48 mld jenów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
W polskich salonach marki Mitsubishi ruszyła wyprzedaż aut z rocznika 2018. Zniżki sięgają nawet 41 tys. złotych.