mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Waży 8 ton, ma długość prawie 6 metrów, a do tego wytrzyma ostrzał z broni maszynowej. Cadillac One to oficjalna limuzyna prezydenta Stanów Zjednoczonych. Z okazji wizyty Donalda Trumpa w Polsce pancerne auto pojawi się na ulicach Warszawy.

Donald Trump i jego
Wyglądem przypomina Cadillaca XTS, ale limuzyna prezydenta USA powstała na bazie półciężarówki - Chevroleta Kodiak. Ciężko byłoby znaleźć platformę zdolną wytrzymać tak potężną masę wynikającą z pancernego zabezpieczenia.

Wnętrze "Bestii" jest bardzo komfortowe, ale priorytetem jest bezpieczeństwo. Pancerne drzwi ważą prawie tyle samo co w Boeingu 757. Limuzynę przygotowano na ostrzał z broni maszynowej, wybuch bomby, atak chemiczny lub biologiczny. Kabina jest szczelna, a do tego wyposażona we własny obieg powietrza. Na pokładzie jest dostępne niezależne źródło zasilania, zapas wody pitnej oraz krew dla prezydenta. W kabinie nie mogło zabraknąć strzelb gładkolufowych, pistoletów, a nawet wyrzutni granatów.

Oprócz tego jest miejsce dla siedmiu pasażerów. Podstawowy skład "Bestii" to kierowca, agent służb specjalnych i prezydent. Samochód zawsze porusza się w kolumnie potężnych Chevroletów Suburbanów, a często w towarzystwie identycznego egzemplarza. Nigdy nie wiadomo, w którym aucie znajduje się prezydent.

Nadwozie zbudowano z blachy o grubości 5 cm. Wykorzystano do tego celu połączenie stali, aluminium, tytanu i ceramiki. Szyby mają grubość 12,5 cm i składają się z 5 warstw szkła przełożonych kuloodpornymi powłokami. Ustawiono je pod odpowiednim kątem, który pozwoli przetrzymać intensywny ostrzał. Tylko kierowca może uchylić szybę i to zaledwie na kilkanaście centymetrów. Grubą podłogę wzmocniono kompozytami takimi jak tytan czy kevlar, dzięki czemu wytrzyma wybuch bomby.

Cadillac One jest zasilany silnikiem wysokoprężnym Duramax V8 o pojemności 6,5 litra. Wszystko ze względu na masę wynoszącą 8 ton i długość 5,5 metra. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie ponad 16 sekund. Zużycie paliwa wynosi ok. 30 l/100 km. Z powodu masy nie rozpędzi się szybciej niż do 100 km/h.

"Bestia" w Warszawie - gdzie można zobaczyć auto prezydenta USA?

Prezydent Donald Trump ląduje w Warszawie w środę wieczorem. Prosto z lotniska przejedzie ul. Żwirki i Wigury, a następnie Al. Jerozolimskimi do hotelu. Na trasie przejazdu będzie można podziwiać całą kolumnę.

W czwartek władze Warszawy zamierzają zamknąć niektóre ulice w rejonie Starego Miasta - Miodowa, Podwale, Długa i Senatorska. Trzeba się liczyć z tym, że w niektórych rejonach Starówki będzie wprowadzony zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych i zakaz ruchu dla pieszych. Plac Zamkowy będzie również niedostępny, pojawią się też specjalnie wygrodzone obszary w rejonie pl. Krasińskich, Al. Jerozolimskich i Emilii Plater, a także Belwederskiej, Spacerowej i pl. Trzech Krzyży. We wspomnianych strefach obowiązują zakazy parkowania. Samochodów nie będzie można zostawiać przy Marszałkowskiej, Królewskiej, Andersa, Wisłostradzie, Al. Jerozolimskich, a także od Dworca Powiśle aż po pl. Zawiszy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac

Podobne wiadomości:

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Cadillac ATS-V bez silnika V8

Cadillac ATS-V bez silnika V8

Samochody luksusowe 2015-05-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...