1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Ekstremalne testy Artega GT

Ekstremalne testy Artega GT

Może firma Artega nie jest znanym na całym świecie producentem samochodów docierającym do szerokiej masy odbiorców, ale pomimo tego do każdego samochodu, który zamierzać produkować dokłada wiele godzin testów i starań.

Ekstremalne testy Artega GT

Zagranicznym fotoreporterom udało się przyłapać samochód Artega GT podczas testów w jednym z mroźnych miast Północnej Europy. Auto było testowane w temperaturze przekraczającej -20 stopni Celsjusza. To zapowiedź tego, że koncept i prototyp prezentowany podczas ostatnich dwóch edycji targów genewskich wejdzie do produkcji seryjnej.

Jak już wiadomo duża część modelu Artega GT będzie oparta na częściach pochodzących z grupy Volkswagena. Jednak płyta podłogowa oraz nadwozie będą wykonane w oparciu o najnowsze technologie wykorzystujące aluminium i włókno węglowe. Dzięki temu waga samochodu będzie nieznacznie przekraczać tonę. Biorąc pod uwagę, że pod maską została umieszczona jednostka V6 o pojemności 3,6 litra (300KM), Artega z pewnością nie będzie mało dynamicznym autem. Rozpędzi się do setki w czasie niższym niż pięć sekund, natomiast prędkość maksymalna osiągnie 270km/h.

Ten mały ścigacz zbudowany na częściach Volkswagena ma być wyprodukowany w liczbie 500 egzemplarzy. Jednak jeśli zainteresowanie będzie większe, producent nie wyklucza zwiększenia produkcji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Artega GT w 2008 roku

Artega GT w 2008 roku

Samochody luksusowe 2007-12-03

Artega, niemiecki producent sportowych samochodów stworzony przez byłego szefa Maserati, Karl-Heinza Kalbfella oraz byłego projektanta Astona Henrika Fiskera rozpoczyna prace nad budową fabryki dla nowego modelu o nazwie GT.

Artega ma poważne kłopoty

Artega ma poważne kłopoty

Samochody luksusowe 2012-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!