mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Felgi do aut luksusowych

Felgi do aut luksusowych

Już od ponad 10 lat Antera jako producent felg aluminiowych o wyszukanym wzornictwie i zaawansowanych, innowacyjnych rozwiązaniach technicznych wyznacza trendy.

Felgi do aut luksusowych

W środowisku producentów i dystrybutorów felg aluminiowych marka Antera to synonim ekskluzywnego wzornictwa połączonego z perfekcją techniczną. Ostatnia dekada to ambitne docieranie przez Anterę do najbardziej wymagających klientów. Konsekwentnie budując te relacje Antera zyskała reputację marki kojarzonej z najwyższymi standardami. Jej produkty zdobywają wciąż nowe rynki, szczególnie te rozwinięte i bardziej zasobne. Od wielu lat Antera współpracuje z firmą Pirelli na polu reklamy i promocji swoich produktów.

Z charakterystycznym logo możemy zetknąć się w wielu częściach świata. Od Europy poprzez Amerykę Północną, Azję do Australii. Antera koncentruje się oczywiście na kilku głównych rynkach motoryzacyjnych, m.in. amerykańskim, niemieckim, japońskim. Zyskują też na znaczeniu rynek australijski i rosyjski. W Europie Środkowo-Wschodniej Antera obecna jest w Polsce i krajach nadbałtyckich. Wschodnia część Europy zaczyna mieć coraz większe znaczenie w planach rozwojowych Antery.

Polski rynek należy do tych, gdzie sprzedaż felg Antery systematycznie rośnie. Początek dystrybucji w naszym kraju to rok 1994, czyli niedługo po tym kiedy marka pojawiła się na innych większych rynkach. Od tego czasu stopniowo znikały różne bariery ograniczające szybszy rozwój sprzedaży. Obecnie pozostała praktycznie jedna – zasobność portfela potencjalnych klientów i co za tym idzie skłonność do inwestycji. Antera w Polsce reprezentowana jest przez firmę Styl Auto z Wrocławia, która dystrybuuje felgi po kraju poprzez sieć swoich partnerów. W ten sposób możliwy jest dostęp do felg tej marki praktycznie w każdym większym mieście.

Produkowane są w rozmiarach od 15 do 23 cali. Są to zarówno felgi typu monoblock, czyli jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe – skręcane. Obecnie w ofercie producenta jest 7 modeli felg jednoczęściowych, wśród których są felgi do aut osobowych oraz do pojazdów typu SUV czy off road. Felgi dwuczęściowe są dostępne w dwóch modelach – 183 i 321 oferowane w rozmiarach od 18 cali.

Ze względu na różnorodność zastosowań oraz cenę bardziej popularne są felgi jednoczęściowe. W każdym nowym modelu stosuje się różne nowatorskie rozwiązania. Przed kilku laty w modelu oznaczonym jako 143 zastosowano pomysł kanału powietrznego w jednym z ramion felgi, który umożliwiał umieszczenie wentyla centralnie i ukrycie go pod deklem. Poprawia to estetykę felgi, ułatwia operacje z wentylem, oraz korzystnie wpływa na wyważenie koła. Rozwiązanie to zastosowano w obecnie oferowanych modelach felg typu off road – 301 i 325.

Nowsze modele aut wybranych marek są obecnie wyposażone w czujniki ciśnienia powietrza w oponach. Dostarcza on informacji o stanie ciśnienia w oponach, co ma wpływ na bezpieczeństwo oraz pozwala uniknąć zniszczenia opony lub felgi wskutek jazdy bez powietrza.

Z kolei w felgach typu 309, 321, 323 lub 183 zastosowano po raz pierwszy nakładkę z chromowanej stali nierdzewnej, która daje trwały efekt błyszczącego rantu. Różnica między tą koncepcją a powszechnie stosowanym polerowaniem aluminium to przede wszystkim trwały, odporny na warunki atmosferyczne efekt chromowania (aluminium nie chromuje się trwale i producenci nie udzielają gwarancji na powłokę chromowaną). Taki stalowy pierścień jest ponadto elementem wymiennym w przypadku zniszczenia. W jednym z wcześniejszych modeli oznaczonych jako 163, zastosowano odważne rozwiązanie polegające na tym, że ramiona felgi były wewnątrz puste. Osiągnięto w ten sposób dwa cele: uzyskano odpowiednią wytrzymałość przy znacznej oszczędności materiału oraz obniżono wagę felgi, czyli zmniejszono tzw. masę nieresorowaną pojazdu.

Na uwagę zasługuje oferta Antery do pojazdów typu SUV i off road. Pojazdy tego typu coraz częściej powstają z myślą o wykorzystywaniu ich w warunkach podobnych, jak auta osobowe. Zachowując pewne atrybuty off roadów, są to przede wszystkim ekskluzywne auta przeznaczone do komfortowego podróżowania również w mieście. Wprowadzono tu tak daleko idące zmiany stylistyczne, że swym wyglądem praktycznie nie różnią się od felg adresowanych do aut osobowych, zachowując jednocześnie parametry i wytrzymałość potrzebną do poruszania się w różnych warunkach drogowych. Konstruktorom udało się m.in. zręcznie ukryć charakterystyczne dla off roadów duże piasty z mechanizmem różnicowym, wcześniej wyraźnie widoczne, wystające poza płaszczyznę tarczy felgi. Mocowanie felgi i wentyle są ukryte pod deklem – to niektóre z elementów podnoszących estetykę. Aplikację do aut terenowych obejmują duże rozmiary kół (do 23”), które po zamontowaniu radykalnie zmieniają wygląd samochodu. Antera wręcz wyznacza tutaj trendy rynkowe.

Fachowcy z branży motoryzacyjnej analizujący rynek lub czynnie funkcjonujący w branży motoryzacyjnej są zgodni, że wzrost zainteresowania ofertami takimi jak Antery jest efektem upodabniania się polskiego rynku motoryzacyjnego do rozwiniętych rynków europejskich. Wzrasta też świadomość klientów i umiejętności odróżniania markowych ofert od popularnych, również w odniesieniu do felg aluminiowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.