mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari Erica Claptona na sprzedaż

Ferrari Erica Claptona na sprzedaż

Eric Clapton znany i ceniony kolekcjoner Ferrari. Do tego stopnia, że firma stworzyła dla niego jedyny na świecie egzemplarz SP12 EPC. Jednak tym razem na aukcję trafia jedna z ikon motoryzacji – model F40, który przez kilka lat należał do muzyka.

Ferrari Erica Claptona na sprzedaż
Legendarny muzyk jest znanym kolekcjonerem supersamochodów. Szczególnie tych ze stajni w Maranello. Kilka lat temu Ferrari zbudowało na specjalne zamówienie Claptona model SP12 EPC. Auto powstało na bazie 458 Italia i według doniesień kosztowało jakieś 4,7 mln dolarów.

Kilka dni temu dom aukcyjny GVE London poinformował, że wystawia na sprzedaż Ferrari F40. Samochód-ikona należał w latach 2000-2003 do Erica Claptona. Auto wyprodukowane w 1991 roku jest w stanie idealnym, a przebieg wynosi zaledwie 10 881 kilometrów.

Wraz z samochodem nowy nabywca przejmie oryginalne narzędzia i książki serwisowe. Aktualny właściciel regularnie serwisował samochód, mimo że używał go bardzo rzadko.

Egzemplarz wystawiony na aukcję ma nadwozie w kolorze Rosso Corsa, a do tego czerwone wnętrze i jest wyposażony w fabryczny katalizator. W 2008 roku wymieniono w nim cały układ paliwowy. Jednostka V8 biturbo o pojemności 2,9 litra rozwija maksymalną moc 471 KM i 576 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Sprzedawca wystawił samochód za minimalną kwotę 1,1 mln dolarów. Cena nie jest niska, ale należy wziąć pod uwagę, że samochód jest w stanie idealnym. Rzeczoznawcy ocenili ten egzemplarz jako „Excellent” i „Concours”. Specjaliści szacują, że dzięki takim recenzjom samochód może się sprzedać nawet za 1,6 – 1,75 mln dolarów.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari F40

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ponad pół miliona hybryd Toyoty w Europie
Ponad pół miliona hybryd Toyoty w Europie
Toyota dostarczyła w całym 2019 roku w Europie ponad 560 tys. aut hybrydowych. Oznacza to ponad 52-procentowy udział tego rodzaju napędu w ogólnej sprzedaży.