mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

W pogoni za słupkami sprzedaży nie ma sentymentów. Najpierw turbosprężarki, teraz napędy hybrydowe. Tak będzie wyglądać najbliższa przyszłość marki Ferrari.

Ferrari stawia na hybrydy

Sergio Marchionne, szef Ferrari, oznajmił podczas ostatniej konferencji prasowej, że Ferrari zamierza powalczyć o jeszcze lepsze wyniki sprzedaży. Pomoże w tym wprowadzenie technologii elektrycznej na szerszą skalę niż dotychczas. Ostatnio taka technologia pojawiła się w modelu LaFerrari, gdzie odpowiada za polepszenie osiągów silnika V12.

Z powodu regulacji związanych z emisją tlenków węgla, produkcja Ferrari jest ograniczona do 9 tys. egzemplarzy. Firma zamierza dobić do 8 tys. egzemplarzy do końca tego roku, ale wolumen zwiększy się w przyszłym roku.

Wszystkie egzemplarze Ferrari sprzedane po 2019 roku będą wyposażone w rozwiązania hybrydowe. Dzięki temu włoska stajnia będzie mogła zwiększyć limit i produkować nawet do 10 tys. egzemplarzy rocznie do 2025 roku. Dopiero wtedy firma będzie gotowa żeby przebić magiczną barierę 10 tys. samochodów. Możemy się spodziewać, że w ciągu następnych 4-5 lat firma wprowadzi na rynek zupełnie dwa nowe modele.

Ostatnią premierą włoskiego producenta supersamochodów jest model LaFerrari Spider. Auto zadebiutowało podczas salonu w Paryżu. Model wyposażono w karbonowy dach, który możn zdemontować i cieszyć się wiatrem we włosach. Pod maską pracuje ta sama wolnossąca jednostka V12 wspomagana przez silnik elektryczny. Zestaw o mocy 950 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna tego modelu to 350 km/h.

Odkąd Ferrari odłączyło się od koncernu FCA (Fiat Chrysler Automobiles), słupki sprzedaży cały czas rosną. Producent z Maranello zanotował wzrost przychodów o 10 procent w trzecim kwartale tego roku. Do tego sprzedaż urosła aż o 8 procent.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari hybryda hybrydowy supercar

Podobne wiadomości:

Ponad pół miliona hybryd Toyoty w Europie

Ponad pół miliona hybryd Toyoty w Europie

Aktualności 2020-01-17

Hybrydowe Toyoty tańsze po obniżce akcyzy

Hybrydowe Toyoty tańsze po obniżce akcyzy

Aktualności 2020-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ranking niezawodności wg Consumer Reports
Ranking niezawodności wg Consumer Reports
Japońskie auta są najbardziej niezawodne, wynika z danych najnowszego rankingu, opracowanego przez Consumer Reports. Całe podium zajęły marki z Japonii.