Ferrari stawia na hybrydy

W pogoni za słupkami sprzedaży nie ma sentymentów. Najpierw turbosprężarki, teraz napędy hybrydowe. Tak będzie wyglądać najbliższa przyszłość marki Ferrari.

Ferrari stawia na hybrydy

Sergio Marchionne, szef Ferrari, oznajmił podczas ostatniej konferencji prasowej, że Ferrari zamierza powalczyć o jeszcze lepsze wyniki sprzedaży. Pomoże w tym wprowadzenie technologii elektrycznej na szerszą skalę niż dotychczas. Ostatnio taka technologia pojawiła się w modelu LaFerrari, gdzie odpowiada za polepszenie osiągów silnika V12.

Z powodu regulacji związanych z emisją tlenków węgla, produkcja Ferrari jest ograniczona do 9 tys. egzemplarzy. Firma zamierza dobić do 8 tys. egzemplarzy do końca tego roku, ale wolumen zwiększy się w przyszłym roku.

Wszystkie egzemplarze Ferrari sprzedane po 2019 roku będą wyposażone w rozwiązania hybrydowe. Dzięki temu włoska stajnia będzie mogła zwiększyć limit i produkować nawet do 10 tys. egzemplarzy rocznie do 2025 roku. Dopiero wtedy firma będzie gotowa żeby przebić magiczną barierę 10 tys. samochodów. Możemy się spodziewać, że w ciągu następnych 4-5 lat firma wprowadzi na rynek zupełnie dwa nowe modele.

Ostatnią premierą włoskiego producenta supersamochodów jest model LaFerrari Spider. Auto zadebiutowało podczas salonu w Paryżu. Model wyposażono w karbonowy dach, który możn zdemontować i cieszyć się wiatrem we włosach. Pod maską pracuje ta sama wolnossąca jednostka V12 wspomagana przez silnik elektryczny. Zestaw o mocy 950 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna tego modelu to 350 km/h.

Odkąd Ferrari odłączyło się od koncernu FCA (Fiat Chrysler Automobiles), słupki sprzedaży cały czas rosną. Producent z Maranello zanotował wzrost przychodów o 10 procent w trzecim kwartale tego roku. Do tego sprzedaż urosła aż o 8 procent.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari hybryda hybrydowy supercar

Podobne wiadomości:

Elektryczny napęd 4x4 w hybrydach - jak to działa?

Elektryczny napęd 4x4 w hybrydach - jak to...

Technika 2020-07-24

Kia Niro - teraz na poważnie

auto motor i sport 2016-09-13

Kia na całego wjeżdża na teren Toyoty. Kilka lat po hybrydowej Optimie, która sama nie do końca wiedziała, po co i dla kogo jest jej potrzebny spalinowo-elektryczny napęd, Kia Niro parkuje tuż obok Aurisa, czyli najpopularniejszej hybrydy na rynku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Slavia – rasowy roadster z Czech
Skoda Slavia – rasowy roadster z Czech
Skoda Slavia to pojazd zbudowany przez studentów Akademii Skody. Samochód powstał z przerobionego modelu Scala w jednym, jedynym egzemplarzu.