mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Główny projektant potwierdza nową bestię od Bugatti

Główny projektant potwierdza nową bestię od Bugatti

"Ciężko pracujemy w Bugatti, ale nie martwicie się, nadchodzi(...)". Tym samym główny projektant Grupy Volkswagena, Walter de Silva oficjalnie potwierdził prace nad „następcą” Veyrona.

Główny projektant potwierdza nową bestię od Bugatti
"Nie mogę dokładnie powiedzieć, ale na koniec 2015 lub na początku 2016 zobaczymy nowe Bugatti. To nie będzie następca Veyrona, a coś więcej. W tym momencie badamy wszystkie ścieżki", powiedział Walter de Silva brytyjskiemu magazynowi Top Gear. Słowa te potwierdzają, że firma Bugatti postawiła sobie wysoko poprzeczkę.

"Dla mnie Bugatti to nie samochód, to dzieło sztuki. Musicie to zrozumieć. Jesteś w innym przedziale gdy mówisz o Bugatti. Nie zapominaj, że grasz w innej lidze z Bugatti. Kiedy kupujesz ten samochód, stajesz się nabywcą dzieła sztuki. To historia i chciałbym przenieść ideę Bugatti w tym kierunku", dodał główny projektant koncernu Volkswagena.

Bugatti zapewne w prosty sposób mogłoby stworzyć nadstępce Veyrona. Problem w tym, że taki scenariusz sprawiłby, że wszyscy nowe auto porównywaliby z Veyronem i dobitnie wytykali błędy. To odbiłoby się na wizerunku marki. Decydując się na stworzenie odmiennego modelu marka koncernu VAG ułatwia sobie prace i odcina się od Veyrona, co zmniejszy ilość porównań do tego rewolucyjnego auta.Już jakiś czas temu szef marki Bugatti, Wolfgang Schreiber zapowiedział, że jego firma nie zbuduje seryjnego Galibiera. Auto zbliżone do tego koncepcyjnego modelu, z odświeżoną stylistyką mogłoby idealnie wpisywać się w status "auta zupełnie innego niż Veyron". Ten model jednak "wprowadza w zakłopotanie" klientów Bugatti.

Z jednej strony de Silva ze swoim zespołem ma łatwą robotę, bo nie musi tworzyć samochodu "lepszego niż Veyron", co nie jest zadaniem prostym zadaniem. Z drugiej strony cały projekt nowego auta to ciężki orzech do zgryzienia, gdyż kierunek, w którym firma pójdzie musi być jasny i klarowny. Projekt nie może być przekombinowany, gdyż będzie strzałem w stopę. Marka Bugatti ma taki status, że nie może sobie pozwolić nawet na jedno potknięcie.

Podobne wiadomości:

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Bugatti rozważa czterodrzwiowy model

Samochody luksusowe 2016-03-07

Bugatti Galibier trafi do produkcji?

auto motor i sport 0000-00-00

Zaprezentowany w 2009 roku w Genewie projekt czterodrzwiowego Bugatti Galibier ma szanse wyjechać na ulicę. Planowany jest też następca Veyrona.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Marka Lexus w ostatnich latach bardziej znana jest z produkcji SUV-ów, niż limuzyn. Czy zapowiada się kolejna premiera w tym segmencie?