mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Performance stworzyło specjalny pakiet modyfikacji Dla Dodge Vipera - może być zamontowany w autach z roczników 2013-2017. Jak zwykle główną zmianą jest moc silnika, i jak to bywało wczesniej, osiągnięto to montując sprężarkę mechaniczną. Dzięki temu Dodge Viper po modyfikacji ma 808 KM!

Oprócz montażu sprężarki mechanicznej, inżynierowie przerobili całkowicie także układ dolotowy. Dzięki temu do silnika dostaje się wiecej chłodnego powietrza. Zamontowano większy intercooler, który sprawia, że nawet przy wysokich prędkościach nie powinna maleć moc maksymalna silnika. Także zwiększono ciśnienie wtrysku paliwa i zmodyfikowano komputer sterujący silnikiem. Wisienką na torcie jest 3-calowy sportowy wydech ze stali nierdzewnej. 

 

Takie modyfikacja sprawiają, że samochód jest w stanie przyspieszyć do setki w 2,6 sekundy! To fenomenalny rezultat jak na auto napedzane jedynie na tylną oś. 

Co ciekawe obyło sie niemal bez jakichkolwiek modyfikacji stylistycznych. Jest tutaj kilka dodatkoch emblematów i tabliczka znamionowa na silnik. Rzadnych krzykliwych kolorów, wielkich spojlerów ani gigantycznych obręczy kół. Ciekawa wersja na zakończenie produkcji tego kultowego auta! 

 


Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.