mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Historyczny moment dla Lexusa

Historyczny moment dla Lexusa

Lexus kończy pewien ważny etap w swojej historii. 14 grudnia, a więc w miniony piątek z taśmy produkcyjnej zjechał ostatni Lexus LFA. Tym samym zakończyła się produkcja supersportowego Lexusa ucinając spekulacje dotyczące innych wersji tego modelu.

Historyczny moment dla Lexusa
Biały Lexus LFA Nurburgring Package zamyka historię supersportowego rozdziału japońskiej marki. W piątek z taśmy produkcyjnej w fabryce Motomachi, w prefekturze Aichi zjechał ostatni egzemplarz LFA. Powstało jedynie 500 sztuk tego modelu. LFA po raz pierwszy został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych Tokio Motor Show w 2009 roku. Produkcja wystartowała w grudniu 2010 roku. Dziennie powstawał jeden egzemplarz auta, a nad pracami czuwał 170-osobowy zespół pracowników.

Lexus LFA to popis japońskiej inżynierii. Auto w pewnym stopniu zostało skonstruowane z wykorzystaniem komponentów z włókna węglowego. Pod maskę inżynierowie wsadzili benzynowy silnik V10 o pojemności 4.8 l. Jednostka dostarcza moc 560 KM oraz 480 Nm. Auto do setki przyspiesza w czasie 3.7 sekundy, a kierowca maksymalnie może rozpędzić auto do 325 km/h.

Lexus LFA nie powstałby, gdyby nie szef kierowców testowych Toyoty, człowiek, który od lat 60-tych pracował przy każdym ze sportowych aut, jakie powstawały później w fabrykach TMC. Człowiek ten odpowiedzialny był za dopracowanie całego auta na torach całego świata. Niestety Hiromu Naruse, bo o nim mowa, zginął podczas wypadku, który miał miejsce w czerwcu 2010. Naruse testując w okolicach toru Nurburgring Lexusa LFA Nurburgring Package zderzył się czołowo z BMW Serii 3, które prowadzone było również przez kierowcę testowego. Odszedł mistrz, teraz odchodzi jego największe dzieło.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus LF-A Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus LF-A

Podobne wiadomości:

Następca Lexusa LFA jeszcze w tym roku?

Następca Lexusa LFA jeszcze w tym roku?

Aktualności 2019-04-08

Lexus IS – oficjalnie

auto motor i sport 0000-00-00

Konkurent BMW „trójki” i Mercedesa klasy C zadebiutował na salonie w Detroit.

Komentuj:

~sian 2012-12-17

silnik jest umieszczony za przednia osia pod przednia 'klapa'. Wstyd panie redaktorze... wstyd

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.