mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jeśli nie nowa Lancia Stratos to...

Jeśli nie nowa Lancia Stratos to...

Serwis Jalopnik otrzymał dziś e-maila, w którym twórcy nowej Lancii Stratos potwierdzili, że auto nie będzie produkowane. Wszystko przez brak zgody Ferrari na wprowadzenie do produkcji kultowego następcy. Jednak twórca nowego Stratosa spoglądają w innym kierunku.

Jeśli nie nowa Lancia Stratos to...
Gdy pojawił się nowy Stratos fani rajdów i włoskiej marki popadli w euforię. Bardzo dobrze o tym aucie pisali dziennikarze jak również ciepło wypowiadali się ci, którzy nim jeździli. Nowym Stratosem zachwycony był również przez Ferrari Luca di Montezemolo. Samochód bazuje na skróconym modelu Ferrari 430 Scuderia. Auto miało wejść do produkcji i cieszyć swoją obecnością nawet w sporcie motorowym.

Mimo zachwytu prezesa Ferrari auto nie powstanie. Gdyż to właśnie Ferrari zablokowało ten projekt. Nadwozie dla nowego Stratosa zaprojektowała firma Pininfarina. Serwis Jalopnik otrzymał w e-mailu wytłumaczenie, że włoska marka przeciwstawia się faktowi, że przedsiębiorstwa współpracujące z Ferrari produkują inne pojazdy. W sumie postawa Ferrari nie dziwi gdyż Nowy Stratos to świetna konkurencja dla Ferrari 458 Italia.

Na koniec w e-mailu jednak twórcy Stratosa wspominają, że Renault wraziło zgodę na opracowanie nowej wersji równie legendarnego samochodu co Lancia Stratos, czyli francuskiego Renault Alpine A110 Berlinette. Ciekawe co na to Włosi?

Podobne wiadomości:

Mini Clubvan Concept - dostawczak dla...

auto motor i sport 0000-00-00

Lancia Ypsilon przeszła lifting

Lancia Ypsilon przeszła lifting

Premiery 2015-09-10

Komentuj:

carmati 2012-02-17

Szkoda że produkcja nowej Lancii Stratos nie dojedzie do skutku. Powrót legendy byłby jak najbardziej wskazany i stanowiłby świetną reklamę tej świetnej marki. Podoba mi się że Lancia wraca do walki i jej sprzedaż rośnie. Ta marka zasługuje na wszystko co najlepsze.

~Gość 2012-01-08

Do cholery, widze tego newsa od paru dni chyba i nikt sie wciaz nie pofatygowal aby poddac go korekcie. Panowie - co to za slowo "spodlaja"?Ke?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.