Kia w stylu BMW

Kia K9 to najnowszy model pochodzący z gamy koreańskiego producenta. Limuzyna dostępna jest już w Korei, a pod koniec tego roku trafi do sprzedaży na pozostałe rynki. Auto jednak zadebiutuje na tych rynkach pod inną nazwą.

Kia w stylu BMW
Między innymi na rynku europejskim topowa limuzyna Kii pojawi się jako Quoris. Słowo Quoris pochodzi od zlepku angielskich słów "core"(rdzeń) oraz "quality (jakość). Producent chce, by nazwa ta była synonimem solidności, luksusu i zaawansowanej technologii.

Z luksusowym wykończeniem w parze ma iść również ponadstandardowe wyposażenie, wcześniej nie spotykane w innych modelach Kii. Na rynku auto zadebiutuje m.in. wraz z technologią Advanced Smart Cruise Control. System może utrzymywać nasz samochód w zadanej przez nas odległości od poprzedzającego pojazdu. Kierowca może wybrać spośród 4 dystansów: 25, 32, 40 oraz 50 metrów. Dzięki tej technologii Quoris może się nawet sam zatrzymać, ale jeśli owe zatrzymanie będzie trwało dłużej niż 3 sekundy, to kierowca będzie musiał na nowo uruchomić silnik.

W aucie znajdziemy również system AEB, który "przygotuje nas" do kolizji lub wypadku, zmniejszając jego skutki poprzez m.in. zmniejszenie prędkości, zaalarmowanie kierowcy o ryzyku wypadku, rozpoczęcie hamowania i wreszcie automatyczne ściągnięcie pasów bezpieczeństwa. O bezpieczeństwo dbać będzie także system czterech kamer, które m.in. będą monitorować tzw. martwe pole (aktywne przy prędkości ponad 30 km/h) oraz, oczywiście, ułatwią manewry na parkingu (przy prędkości do 20 km/h na wyświetlaczu pokazany zostanie wirtualny widok auta z góry).

Na rynku koreańskim auto jest dostępne z dwoma silnikami - 3.8 litrowym V6 MPI o mocy 290 KM oraz 3.8-litrowym GDI V6, mocniejszy o 40 KM. Na razie jednak nie wiadomo, czy te jednostki napędowe pojawią się na rynku europejskim, czy producent przewidział inne warianty silników specjalnie na rynek Starego Kontynentu.

Luksusowa Kia z pewnością jeszcze kilka lat temu wywołałaby tylko uśmiech politowania. Dziś już nikt nie śmieje się z koreańskich marek. Czas jednak pokaże, czy pomysł z luksusową limuzyną marki Kia jest strzałem w dziesiątkę, czy wciąż jeszcze chybionym pomysłem.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia K9 Kia Quoris

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Carens

auto motor i sport 0000-00-00

Kia Stinger - sprzedaż w Polsce

Kia Stinger - sprzedaż w Polsce

Aktualności 2018-08-20

Komentuj:

~W 2012-07-31

Do chychak. Oczywiście KIA nie jest marką z segmentu premium, tylko marką popularną i to w dodatku dość kiepską. Daewoo też robiło ataki na auta marek premium - bezskutecznie. Teź mieli auto segmentu F (nie pamietam nazwy).

~WIT 2012-07-31

Kia celuje w Lancie Theme (czyli starego C. 300C). Ja bym oczywiście wolał Lancie. Hyundai Equss, ta Kia oraz Lancia Thema będą miały trudne życie - nie ma co się oszukiwać i tak dużo lepszy jest VW Phaeton. To najlepszy wóz tej klasy licząc w segmencie marek popularnych. Myśle że minie wiele lat za nim te słabsze firmy zaczną się liczyć, a VW długo będzie wyznaczał standardy.

~CNL 2012-07-31

No i Audi ciągle goni czołówkę.... :) Co do tej Kii - to niestety, ale na jej drodze stoi VW PHATEON - wciąż niepokonany! :) Kia na razie bardziej konkuruje z Dacią czy Fiatem, aniżeli z VW.

~kamilos 2012-07-26

ciągle goni...

~ja72 2012-07-26

Muszę przeznać że b.podobna do BMW i ładna - wiedzą kogo mają naśladować, w końcu Audi kiedyś też było marką goniącą czołówkę a teraz?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.