1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Jak poinformował główny importer w Polsce, akcja dotyczy ewentualnej usterki fabrycznej układu zawieszenia. Wada może pojawić się w niektórych egzemplarzy Maserati Quattroporte (model M156; rok modelowy 2014-16), a także Maserati Ghibli (model M157; rok modelowy 2014-16). Według producenta podczas montażu samochodów mogło dojść do zbyt słabego dokręcenia śrub mocujących wahaczy regulujących zbieżność tylnej osi - mogły zostać dokręcone z niewłaściwym momentem obrotowym. Taka wada może skutkować metalicznymi stukami wydobywającymi się z tylnego zawieszenia i niewłaściwym ustawieniem zbieżności osi.

Oczywiście, tak jak w przypadku wszystkich tego typu akcji, klienci zostali poinformowani listownie o możliwości wystąpienia usterki w ich egzemplarzu Maserati. W pojazdach objętych akcją naprawczą śruby tylnych wahaczy zostaną wymienione na nowe i dokręcone z odpowiednim momentem. Podczas wizyty w serwisie zostanie sprawdzona także zwrotnica, a jeżeli doszło do jej uszkodzenia zostanie ona wymieniona na nową.

W Polsce akcja przywoławcza dotyczy łącznie 77 samochodów marki Maserati – lista samochodów dostępna jest na oficjalnej stronie UOKiK.
Tematy w artykule: Maserati Quattroporte Ghibli

Podobne wiadomości:

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Samochody luksusowe 2016-05-31

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen wprowadza wyświetlacz z technologią rozszerzonej rzeczywistości
Volkswagen wprowadza wyświetlacz z technologią rozszerzonej rzeczywistości
Volkswagen jako pierwszy wprowadził nową technologię - wyświetlacz head-up oferujący obraz w rozszerzonej rzeczywistości - do aut klasy kompaktowej, stosując ją w modelach ID.3 i ID.4.