1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Maerati zarobiło więcej niż Ferrari

Maerati zarobiło więcej niż Ferrari

Marka Maserati konsekwentnie zaczyna poszerzać gamę modelową. Idzie za tym również przyrost w wynikach sprzedaży. Po raz pierwszy marka odnotowała lepszy wynik finansowy niż Ferrari.

Od czasów przejęcia Maserati przez Ferrari w 1993 roku, marka z trójzębem na masce odnotowała lepszy kwartalny przychód. Maserati opublikowało kilka dni temu dane na temat zysku operacyjnego w trzecim kwartale tego roku. okazało się, że wynosi on 90 milionów euro. Jest to dwa razy lepszy wynik niż rok wcześniej. Pomiędzy lipcem, a sierpniem zysk operacyjny Ferrari wynosił odrobinę mniej, bo 89 milionów euro. W stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku firma zanotowała milionowy wzrost.

Jednym z powodów, dla którego udało się pokonać Ferrari w trzecim kwartale tego roku, było odejście z Ferrari wieloletniego szefa - Luca Cordero di Montezemolo. Ta decyzja przyniosła negatywne konsekwencje pod względem finansowym. Mimo wszystko, marka Ferrari nadal przynosi dużo większe zyski niż Maserati. Przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku stajnia z Maranello odnotowała zysk w wysokości 274 milionów euro. Maserati zarobiło w tym czasie 210 milionów euro.

Dzięki odświeżeniu modelu Quattroporte oraz wprowadzeniu Ghibli do oferty, Maserati od stycznia do września tego roku dostarczyło do klientów 26 428 samochodów.


Podobne wiadomości:

Maserati ma 100 lat!

auto motor i sport 0000-00-00

1 grudnia 1914 roku w Bolonii kierowca wyścigowy i założyciel firmy - Alfieri Maserati, otworzył z braćmi pierwszy warsztat samochodowy w Bolonii. Firma przetrwała dwa największe, w historii świata, konflikty i teraz robi jedne z najlepszych aut sportowych na Ziemi.

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja serwisowa

Maserati Ghibli i Quattroporte - akcja...

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra Ateca – nowa wersja sportowego SUV-a
Cupra Ateca – nowa wersja sportowego SUV-a
Cupra Ateca po raz pierwszy wyjechała na drogi pod koniec 2018 roku, rozpoczynając historię nowej motoryzacyjnej marki. W 2020 roku na rynku pojawia się odświeżona wersja modelu.