1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Były szef marki Maserati, Harald Wester zdradził, że w koncernie Fiata mówi się o kolejnym, limitowanym modelu. Plotki wskazują na następce Maserati MC12. Czy Włosi pracują nad nowym, supersportowym  Maserati?

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem
"Możemy zrobić coś limitowanego, ale jeszcze nie teraz" - takie słowa padły w rozmowie z serwisem Autocar. Brytyjscy dziennikarze wskazują, że włoski koncern może pokusić się o stworzenie następcy Maserati MC12, które zadebiutowało w 2004 roku. Powstało tylko 50 egzemplarzy tego supersamochodu. MC12 zostało zbudowany na bazie kultowego Ferrari Enzo.

Scenariusz z następcą Maserati MC12 wcale nie jest taki odrealniony. Składają się na to dwie rzeczy. Po pierwsze Ferrari ma przygotować na przyszły rok auto z okazji 70. urodzin marki. Ma to być limitowany do 350 sztuk samochód. Na jego bazie mógłby powstać  następca MC12. Poza tym fabryka Maserati w Modenie mogłaby sprostać produkcji takiego auta. Obecnie produkowane są tam nadwozia dla Alfy Romeo 4C.W przyszłym roku na rynek trafi nowe Maserati GranTurismo, które obecnie jest dopieszczane pod kątem designu auta. Nowa generacja tego auta ma różnić się mocno od poprzednika. Haral Wester zdradził, że firma inaczej podchodzi do tego samochodu przy projektowaniu. Wszystko po to, aby uzyskać lepsze osiągi niż dotychczas. Jeden z dyrektorów w koncernie Fiata powiedział również, że jego zdaniem na rynku zabraknie wersji otwartej, czyli Maserati GranCabrio. Powód jest bardzo prozaiczny - chiński rynek nie wykazuje zainteresowania takim autem.
Tematy w artykule: Maserati Maserati MC 12

Podobne wiadomości:

Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo

Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo

Aktualności 2022-06-03

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Samochody luksusowe 2016-05-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!